Смартфони зможуть правильно фотографувати кольори: обіцянка сенсора Spectricity S1

Датчик зображення S1 також може додати безпеки смартфонам, адже він може розпізнавати та аналізувати біомаркери шкіри. Він здатний визначити, чи перед ним реальна людина. Тобто він зможе розпізнати, якщо йому показують маску.

У смартфонах скоро може з’явитися додатковий сенсор у наборі камер. Він допоможе мобільникам правильно фотографувати кольори предметів. Автор цього сенсора каже, що, попри весь прогрес у камерах та обчислювальних потужностях смартфона, ніхто не може насправді визначити справжній колір зображення.

Генеральний директор Spectricity Вінсент Муре розповідає, що створений його компанією сенсор Spectricity S1 є мініатюрним спектральним датчиком зображення. Це допоміжний датчик, дуже схожий на датчик глибини або 3D-сенсор, який використовується разом з камерою RGB.

«Стандартна камера смартфона має датчик RGB, який розпізнає червоний, зелений і синій, — каже Муре. – Ми додаємо фільтри для створення до 16 різних зображень з різними кольорами, різними довжинами хвиль світла, світлом, що надходить від різних джерел, і відбитим світлом, що надходить від об’єкта сцени. Ви можете ідентифікувати багато різних властивостей завдяки цим зображенням, які відрізняються від стандартного RGB».

Це означає, що незалежно від умов освітлення, зроблені телефоном із датчиком S1 зображення матимуть більш узгоджені кольори.

«Ви побачите, що на камерах Xiaomi, Samsung, Apple і Huawei кольори дуже відрізняються в різних умовах освітлення. У тій же сцені, знятій нашою спектральним фотокамерою, є невеликі відмінності, але незначні. Кольори на зображеннях – це кольори, які ми бачимо неозброєним оком. Ви бачите, що всі смартфони мають дуже різні кольори», – каже Муре.

Ця точність кольору також покращить здатність камер смартфонів краще відтворювати різні відтінки шкіри.

«Ви бачите, що відтінки шкіри абсолютно різні залежно від умов освітлення, — зазначив Муре. – Рішення полягає в тому, щоб використовувати спектральний датчик для аналізу умов освітлення, щоб справді дати правильний тон. Це єдиний шлях. Ви можете використовувати багато штучного інтелекту, але цього недостатньо. Вам потрібно мати додаткове обладнання».

Датчик зображення S1 також може додати безпеки смартфонам, адже він може розпізнавати та аналізувати біомаркери шкіри. Він здатний визначити, чи перед ним реальна людина. Тобто він зможе розпізнати, якщо йому показують маску.

Муре каже, що Spectricity S1 вперше з’явиться на топових смартфонах. Датчик випускатиметься невеликими партіями в 2024 році зі змільшенням поширення у 2025 році і в 2026 році можна очікувати масового застосування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я