Середа, 24 Липня, 2024

Процесори ARM повільніші, але дешевші

Процесори архітектури ARM останнім часом викликають багато уваги – Apple переводить на них свої комп’ютери та ноутбуки, на них створили найпотужніший суперкомп’ютер. Залишається питання, як процесори ARM показують себе за співвідношенням ціна/продуктивність проти процесорів Intel та AMD на архітектурі x86. Експерти компанії Numerical Algorithms Group протестували чипи Intel, AMD, ARM в одному завданні – прогнозуванні погоди.

Тестовим пакетом слугував додаток прогнозування погоди WRF v3.9.1.1. Він має два режими – з роздільною здатністю 12 км та 2,5 км. Режим 12 км добре масштабується до кількох сотень ядер, режим 2,5 км добре масштабується до кількох тисяч ядер. Обидва запускали на три години симуляції.

Апаратним забезпеченням слугували сервери «хмари» Amazon, на яких встановлено Linux 2. Сервер C5 (Intel) має конфігурацію з двома сокетами, сервери C5a (AMD) та C6g (ARM) мають один сокет. Сервери C5 та C5a мають технології віртуальних ядер (SMT, HyperThreading), у C6g кожне ядро обробляє лише один потік.

Кращі результати показали сервери на базі Intel та AMD з увімкненою технологією віртуальних ядер. Також система на Intel з двома сокетами трохи випереджає систему на AMD у бенчмарку 2,5 км.

Сервер на ARM виявився найповільнішим у тесті 12 км, проте випередив сервер на AMD у тесті 2,5 км. Значний відрив у сервера на Intel.

Хоча сервери на ARM виявляються найповільнішими, вони також виявляються найдешевшими. Вартість години роботи сервера на Intel склала $4,08, $3,70 для AMD та $2,18 для ARM. Помноживши ці цифри на час роботи бенчмарку, можна отримати загальні витрати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися