Вівторок, 18 Червня, 2024

Project Kuiper – глобальний супутниковий інтернет від найбільшого інтернет-магазина Amazon

Гігант електронної комерції та роздрібної торгівлі Amazon оголосив про планизапустити 3236 мікросупутників. Вони мають утворити інтернет-сузір’я Project Kuiper та стати конкурентом супутникового інтернета від компанії Starlink, яка належить Ілону Маску. Інтернет від Starlink, до речі, значно допоміг на початку війни українським військовим, а за кілька тижнів потому відновив мобільний зв’язок у звільнених населених пунках.

У квітні Amazon підписала багатомільярдні контракти з трьома різними організаціями. Усі ці контракти зосереджені на компаніях, які допомагають Amazon запускати супутники Project Kuiper. Серед них – Blue Origin засновника Amazon Джеффа Безоса, United Launch Alliance (спільне підприємство Boeing і Lockheed Martin) і європейська Arianespace. Це найбільша ракетна угода в історії комерційної аерокосмічної промисловості.

SpaceX Starlink вже має близько 2000 супутників на низькій орбіті Землі, які обслуговують близько 250 000 абонентів. Раніше Федеральна комісія США зі зв’язку (FCC) дозволила SpaceX запустити загалом 12 000 супутників.

Amazon ще не запустив жодних супутників, але він все ще може бути важливим гравцем у цій новітній сфері. Послуги супутникового інтернету «відкриті» для вивчення

Калеб Генрі, старший аналітик Quilty Analytics, сказав: «Ринок супутникового зв’язку коштує десятки мільярдів доларів, і ніхто в галузі не вважає, що він відповідає правилу «переможець отримує все». Ми очікуємо, що з’являться щонайменше два або навіть більше космічних інтернетів. Вони обслуговуватимуть не лише приватних споживачів, а й будь-який бізнес чи організацію, які покладаються на підключення до інтернету».

За оцінками, 37% населення світу ніколи не користувалися інтернетом. Крім того, 96% з них живуть у країнах, що розвиваються, за даними Міжнародного союзу електрозв’язку, що входить до складу ООН. Разом з Facebook і Google компанія Amazon приєднується до лав технологічних гігантів, які інвестують у розвиток цифрової інфраструктури у віддалених регіонах для підтримки своїх основних послуг.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися