Прототипи iPhone допомагають хакерам ламати захист Apple

Сьогодні прототипи смартфонів Apple є дуже цінним товаром

Історія із загубленим у барі прототипом iPhone 4 для більшості користувачів залишилася цікавим маркетинговим трюком. Але для хакерів втрачені інженерні прототипи є дуже цінними гаджетами. Усе тому, що з їхньою допомогою вони можуть проникнути глибше в захист Apple.

Сьогодні прототипи смартфонів Apple є дуже цінним товаром – подібний гаджет можна продати за $1800. Причина в тому, що в таких пристроях Apple не використовує свою систему захисту на повну потужність. Наприклад, завдяки цьому вдалося дослідити вбудований у iPhone процесор Secure Enclave Processor (SEP). У комерційних зразках він активний, і його шифрування важко зламати. Але дослідити роботу SEP вдалося за допомогою тестового прототипа iPhone. Ці прототипи мають активні права розробника, що дозволяє на них робити більше, ніж дозволено звичайному користувачеві.

Рідкісні прототипи iPhones допомагають хакерам з меншими зусиллями шукати суттєві вразливості в смартфонах Apple. Знайдені діри можна потім перепродати дослідникам з кібербезпеки чи іншим хакерам за десятки тисяч доларів. Наприклад, саме так фірма Cellebrite розробила пристрої, які «ламають» iPhone.

Хакери кажуть, що хоча інженерні прототипи iPhone є рідкісними, зацікавленій людині, яка має достатню суму грошей, нескладно стати власником одного з них. Наприклад, інженерний варіант iPhone X продають за $1800.