Процесори Intel Whiskey Lake та Amber Lake принесуть гігабітний Wi-Fi у середньобюджетні ноутбуки

Нові чіпи серій Y та U також пропонують вбудовану підтримку віртуальних асистентів, таких як Cortana та Alexa

Intel презентувала свої нові процесори 8 покоління для лаптопів. Чіпи з кодовими назвами Whiskey Lake та Amber Lake базуються на тій же архітектурі, що і попередні моделі, тому їх можна назвати поколінням 8,5. Особливо це стосується процесорів U-серії, які повинні надати ноутбукам середнього цінового діапазону нові швидкості пересилання даних, дозволивши по Wi-Fi пересилати інформацію на рівні гігабіта на секунду.

Нові чіпи серій Y та U також пропонують вбудовану підтримку віртуальних асистентів, таких як Cortana та Alexa. Експерти прогнозують, що це може підштовхнути вендорів створювати більше моделей ноутбуків із персональними помічниками.

Оскільки нові процесори Whiskey Lake та Amber Lake формально відносяться до 8 покоління, їх може бути важко впізнати. Адже зі схожим кодуванням Intel вже продає випущені торік чіпи Kaby Lake R. Щоб купити ноутбук із пришвидшеним Wi-Fi на базі сучасних Whiskey Lake та Amber Lake, необхідно шукати позначку «оптимізовано для підключення».

Чіпи U-серії з кодовим іменем Whiskey Lake пропонують два ядра та чотири потоки в моделі i3-U145U з частотою 2,1 ГГц і турбобустом до 3,9 ГГц. Чотириядерний восьмипотоковий чіп i5-8265U має базову частоту 1,6 ГГц, яка може зростати до 3,9 ГГц. Чотириядерний восьмипотоковий i7-8565U працює в основному на 1,8 ГГц з ривками до 4,6 ГГц.

Мікросхеми Y-серії під назвою Amber Lake є менш потужними. Вони пропонують два ядра та чотири потоки і частоти від 1,1 ГГц з турбобустом до 3,4 ГГц у моделі m3-8100Y. Середній i5-8200Y працює зі швидкістю 1,4 ГГц та іноді розганяється до 3,9 ГГц. Старший i7-8500Y надає частоти 1,5 ГГц з турбобустом до 4,2 ГГц.

Нові чіпи все ще продовжують виготовлятися на виробничих потужностях у 14 нанометрів. За чутками, Intel може показати 10-нанометрові процесори 9 покоління вже в жовтні.