П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Процесори смартфонів стануть SIM-картами – технологія iSIM

Компанії Vodafone, Qualcomm і Thales успішно завершили випробування технології iSIM. Це рішення відкриває шлях для SIM-карт, безпосередньо інтегрованих в процесор пристрою.

Традиційно підключення до мережі передбачало використання фізичної SIM-карти, і будь-яка зміна мережі вимагала заміни SIM-карти. Останні півдесятиліття набирає оберти технологія eSIM, яка переносить дані SIM-карти в спеціальний виділений чип. Однак необхідність спеціалізованої мікросхеми робить її дорожчою, а також вимагає простору в тісному корпусі сучасних гаджетів.

Ідея перенести дані SIM-карти безпосередньо в процесор гаджета з’явилася приблизно в 2018 році з подачі ARM. iSIM має ті ж переваги, що і eSIM, але безпосередня інтеграція в основний процесор пристрою здешевшує це рішення та звільняє додатковий простір.

Оператори все ще можуть віддалено надавати iSIM, використовуючи існуючу інфраструктуру eSIM. Але виробники та замовники мають набагато більшу свободу у виборі розміру та типу пристрою, який вони можуть підключити до інфраструктури стільникового зв’язку.

Демонстрація роботи iSIM, що відповідає специфікаціям GSMA провели на одному з європейських науково-дослідних і дослідно-конструкторських центрів Samsung R&D з використанням Платформи мережевого і віддаленого управління Vodafone. Пристрій Samsung Galaxy Z Flip3 5G працював на процесорі Snapdragon 888 5G і операційній системі Thales ISIM.

Всі залучені сторони стверджують, що успіх тестування демонструє комерційну готовність як технології, так і інфраструктури, необхідної для її підтримки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися