Проїзд в київському метро можна оплатити банківською карткою

Мешканці столиці та гості Києва отримали змогу оплачувати проїзд у метрополітені за допомогою платіжних карток. Минулої п’ятниці київська підземка стала п’ятою у світі, де запрацювала система прийому безконтактних платежів банківською карткою. Для цього використовується PayPass від MasterCard.

Фото: КП «Київський метрополітен»

Щоб оплатити таким чином поїздку в метро, треба мати картку цієї системи (або будь-який інший пристрій, що підтримує PayPass, наприклад, годинник Alfa Watch). Пасажир просто підносить її до спеціального зчитувального пристрою на турнікеті, система знімає кошти і дозволяє прохід.

Фото: КП «Київський метрополітен»

Поки що на 15 станціях у центральній частині міста (а також на «Політехнічному інституті» та «Шулявській») встановлено по одному такому пристрою. Зараз система працює в тестовому режимі, а за декілька місяців, якщо вона користуватиметься попитом, у метро планують впровадити безконтактну оплату на всіх станціях. Турнікети з ними зазвичай стоять біля постів чергових, тож при виникненні проблем вам зможуть надати консультацію.

Фото: КП «Київський метрополітен»

Такий спосіб оплати буде зручний тим, хто рідко їздить у метро. Тоді не треба стояти в черзі за жетонами, або купувати безконтактний проїзний, що може загубитися. До того ж для оплати підходять не лише українські картки, а й картки будь-якого банку світу, тож це повинно спростити життя й туристам. Недоліком же є те, що картки з PayPass в Україні поки не дуже розповсюджені, а за їхнє обслуговування треба платити гроші (щоправда, невеликі).

Фото: КП «Київський метрополітен»

Ми теж вирішили випробувати нову систему, скориставшись нею на станції метро «Театральна». Що одразу кинулося в очі, так це те, що спрацьовує турнікет не так швидко. Спочатку зелене світло загоряється на зчитувачі (повідомлення, що оплата пройшла), і лише через 0,5-1 сек загорівся вогник на самому турнікеті. Тож, користуючись цим способом оплати, зверніть увагу, що треба очікувати на зелений сигнал не на зчитувачі MasterCard, а на самому турнікеті, як це відбувається при використанні жетонів або безконтактних проїзних.

Фото: КП «Київський метрополітен»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я