Вівторок, 25 Червня, 2024

Qualcomm надав бюджетним смартфонам 5G, випустивши процесор Snapdragon 4хх з 5G

Майже найдоступніший процесор у лінійці Qualcomm отримав підтримку п’ятого покоління зв’язку. Вона з’явилася у чипах серії Snapdragon 4хх, які призначені для бюджетних смартфонів. Очікувати перші гаджети на базі цих чипів варто на початку 2021 року.

Рішення Qualcomm дозволяє вбудувати зв’язок 5G в смартфони у ціновому діапазоні $125-250. Сьогодні у світі працює 3,5 млрд гаджетів на чипах серії Snapdragon 4xx.

Єдиними більш доступними процесорами в лінійці Qualcomm є чипи Snapdragon 2xx, призначені для смартфонів ціною від $100 та менше. Однак на практиці відшукати мобільник з таким чипом досить важко.

Який саме варіант 5G підтримується новими чипами Snapdragon 4xx, невідомо. Швидше за все – субшестигігагерцовий діапазон, який дешевше і забезпечує більше покриття. Більшість мереж 5G будуть працювати саме в цьому діапазоні частот, хоча й забезпечуватимуть меншу швидкість пересилання даних проти 5G у міліметровому діапазоні.

Прихід 5G у бюджетний сегмент означає, що скоро вже не потрібно буде вибирати між підтримкою 4G та 5G в смартфоні. Незабаром усі нові апарати підтримуватимуть зв’язок п’ятого покоління.

В Україні вже проходять випробування та публічні демонстрації можливостей 5G. Під час фестивалю гейм-культури WeGame 5.0 у 2019 році відвідувачі змогли спробувати п’яте покоління зв’язку. Уперше в Україні вони змогли на практиці порівняти швидкості 4G та 5G. Для цього відвідувачам пропонували зіграти у віртуальний настільний теніс зі швидкістю 4G та 5G. Комерційний запуск 5G в нашій країні очікується у 2023 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися