Понеділок, 11 Грудня, 2023

Razer пропонує повернутися до ідеї смартфона-ноутбука

На CES 2018 виробник Razer показав свій концепт відомої ідеї – використовувати спеціальну док-станцію, щоб отримати зі смартфона ноутбук. Проект отримав назву Project Linda, а його «серцем» повинен стати мобільник Razer Phone.

Razer

Док-станція Linda являє собою ноутбук діагоналлю 13,3 дюйма. Вона обладнана акумулятором на 53,6 Вт·год, чого достатньо для трьох повних заряджань смартфона Razer Phone. Окрім цього, док-станція має диск на 200 ГБ, порти USB-A, USB-C та аудіороз’єм 3,5 мм.

Телефон пропонується розміщувати в спеціальному слоті, де він перетворюється на тачпад діагоналлю 5,7 дюйма. Його процесор Qualcomm Snapdragon 835 та 8 ГБ оперативної пам’яті складуть «залізну» начинку док-станції.

Razer не називає можливих цін та дату виходу, оскільки Project Linda поки що є виключно концептом. Однак док-станція не буде дешевою, оскільки має екран роздільної якості QHD, вбудований диск SSD та клавіатуру з різнокольоровим підсвічуванням.

Експерти припускають, що Linda може залишитися концептом, оскільки вона вимагає адаптації програмного забезпечення для підтримки двох режимів роботи – на смартфоні та на ноутбуці. Це складне завданя, яке вимагає багато ресурсів. Існує інформація, що Razer уже стикнулася з труднощами виведення на Android картинки на два екрани одночасно.

Ідея док-станцій для смартфонів у вигляді ноутбука була особливо популярною у 2012-2014 роках. Тоді з’являлося багато подібних концептів. Серед них можна згадати Obento Note, який дозволяв підключати в 15-дюймову док-станцію одночасно 11-дюймовий планшет та смартфон. Планшет слугував клавіатурою, а смартфон – тачпадом.

Концепт Seed планував, що користувачі можуть мати один смартфон, який можна підключати до різних док-станцій і отримувати планшет, ноутбук, телевізор і навіть настільний ПК. Ноутбук планувалося отримувати таким самим чином, як у проекті Linda. Подібне рішення має суттєвий недолік – слот приєднання підходить для обмеженої кількості моделей. Його виправив концепт Superbook, у якому смартфон підключався за допомогою кабеля. При цьому його док-станція виглядала як звичайний ноутбук на 11,6 дюйма з власним тачпадом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися