Середа, 24 Липня, 2024

Рецептурну гру EndeavorRx хочуть застосувати для лікування втрати пам’яті тим, хто хворів на COVID-19

Перша в історії комп’ютерна гра зі статусом ліків EndeavorRx планує стати порятунком для людей, у яких з’явилися проблеми з пам’яттю після перенесеного ними Covid. Її розробник – студія Akili – планує провести два рандомізованих віддалених дослідження в Пресвітеріанському госпіталі Нью-Йорка та Медичному центрі Університету Вандербільта.

Нові дослідження в разі успішного завершення дозволять Akili розширити медичне використання EndeavorRx. Компанія наразі шукає способи зробити свою розробку популярнішою.

«Технологія, яку ми розробили в Akili, не є специфічною для якогось одного захворювання, – говорить медичний директор компанії Аніл Джина. – Вона фактично поліпшує контроль за увагою, який є одним із когнітивних аспектів і є причиною багатьох різних розладів».

В Akili вже лікують синдром розладу уваги (ADHD) у дітей за допомогою своєї гри. Однак низка досліджень показала, що технологія може бути ефективною в боротьбі проти інших когнітивних проблем, таких як деменція.

Пацієнти, які хворіли на Covid-19, також можуть розвивати когнітивні проблеми. Їхнє самопочуття можна описати як «туман у мозку» – людям складно приділяти увагу, вони відчувають втрату пам’яті, а також відчувають інші когнітивні проблеми.

Точний зв’язок між Covid-19 та когнітивними проблемами поки невідомий, але попередні дослідження показують, що вони можуть відчуватися у 81% пацієнтів. Із них 55% демонструють проблеми з пам’яттю, у 46% складнощі з концентрацією уваги.

Дослідники зауважують, що такі результати демонструють пацієнти, які щойно потрапили в госпіталь. У тривалій перспективі результати можуть бути кращими, хоча когнітивні проблеми все ж у них відчуватимуться.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися