Як телевізійники маніпулюють часом

Телеканали сьогодні використовують спеціальні прийоми, щоб трохи прискорити відтворення фільмів, шоу та серіалів. Виграний у такий спосіб час вони витрачають для тривалішого показу реклами та, як наслідок, отримують більший заробіток.

Цю тенденцію помітили журналісти The Wall Street Journal. Вони розповідають, що для глядача телеканалу таке прискорення шоу може бути помітно за зміною тонів голосів акторів – вони звучать вище, ніж при звичайній швидкості відтворення.

Якщо американські канали воліють швидше «прокрутити» серію, то канали країн СНД просто їх обрізають. Наприклад, в ефірі телеканалу ТНТ титри серіалу «Закон і порядок» вкоротили з однієї хвилини до 24 секунд.

Вкорочують телепередачі і самі їхні творці. Якщо ефір серії «Сайнфелд» у 1989 році тривав близько 25 хвилин, то творці таких ситкомів, як «Теорія великого вибуху», вкладаються в 19.

Завдяки цьому середня тривалість реклами на ТВ збільшилася. У 2009 році вона становила 13 хвилин і 25 секунд на годину, а в 2014 – уже 14 хвилин і 15 секунд.

Схожа практика «прискорення» раніше існувала на американських радіостанціях, коли малозначиму для користувача рекламну інформацію відтворювали так швидко, що її ледве можна було розібрати. До останнього часу низька якість ТВ-картинки не дозволяла вчинити аналогічно на телебаченні, але тепер через поширення HD-мовлення телеканали отримали можливість «непомітно» заробляти більше грошей.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я