Середа, 28 Лютого, 2024

«Риболовля» кіберзловмисників успішна на 45%

Одна з найпопулярніших у кіберзлочинців техніка викрадення користувацьких даних називається фішинг (у перекладі з англійської – риболовля). Для її використання зловмисники створюють підробні веб-сайти банків та інших служб, які виглядають майже як оригінали, проте знаходяться за іншою URL-адресою. Може здаватися, що цього достатньо, щоб виявити фішинг, однак нещодавнє дослідження Google показує, що майже половина інтернет-абонентів не помічають підміни.

Основні країни, в яких розміщуються фішери

Більшість кіберзловмисників, які полюбляють техніку фішингу, працюють з Китаю, Малайзії, Кот-д’Івуару, Нігерії та Південної Африки. Швидкість їхньої роботи досить висока: вже в перші п’ять хвилин після потрапляння на гачок зловмисники викрадають дані 30% акаунтів жертв.

Швидкість, з якою зловмисники входять в акаунти своїх жертв після отримання логінів та паролів за допомогою фішингу

Найуспішнішим фішинговим ресурсам вдається «піймати» логіни та паролі 45% користувачів, а найменш успішним – близько 3%. Зважаючи, що кіберзловмисники розсилають фішингові листи мільйонам людей, навіть у останньому разі мова йде про сотні тисяч постраждалих.

Більшість викрадених акаунтів продовжують, за словами Google, працювати на користь фішерів. З них вони отримують контактні адреси нових жертв, а також розсилають фішингові листи. Кращим способом захисту від цього дослідники називають двофакторну аутентифікацію, а також ніколи не відповідати на листи, в яких просять розкрити персональні дані.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися