П’ятниця, 19 Липня, 2024

Робокоп уже реальність: створили робота, керованого клітинами людського мозку

Фільми «Робокоп» презентували незвичну концепцію роботів, керованих людським мозком. Особливо яскраво це показано в «Робокоп 2»ю Тепер такий робот став реальністю. Команда китайських дослідників вставила крихітний органоїд, виготовлений з клітин людського мозку в тіло крихітного робота.

Як повідомляє газета South China Morning Post, дослідники з Університету Тяньцзінь і Південного університету науки і технологій підключили тканину мозку до нейронного інтерфейсу, що дозволило мозку передавати інструкції тілу гуманоїдного робота.

Мета — вивчити інтерфейси мозок-комп’ютер, які можуть діяти як посередник між електричними сигналами в мозку та обчислювальною потужністю.

Згідно із заявою дослідників, розумний робот є «першою у світі інтелектуальною комплексною системою інформаційної взаємодії з відкритим кодом «мозок на чипі».

Однак дивовижна картина, надана дослідниками, дещо вводить в оману. Рожеві краплі того, що здається мозковою речовиною, є просто макетами або демонстраційними діаграмами майбутніх сценаріїв застосування і, ймовірно, набагато менші в реальному житті.

Органоїди дослідників були сформовані з людських плюрипотентних стовбурових клітин, які мають здатність ділитися та розвиватися в різні види клітин, наприклад тканини мозку.

Окрім навчання маленького гуманоїдного робота уникати перешкод або хапатися за предмети, вчені сподіваються, що органоїди в кінцевому підсумку можна буде використовувати для відновлення людського мозку шляхом трансплантації. Наприклад, раніше вчені припускали, що такі трансплантати можуть допомогти пацієнтам, які перенесли інсульт.

«Трансплантація органоїдів людського мозку в живий мозок є новим методом для покращення розвитку та функціонування органоїдів, — йдеться в останній статті, яку цитує SCMP. – Органоїдні трансплантати мають функціональну судинну систему, отриману від хазяїна, і демонструють прогресивне дозрівання».

Однак дослідження все ще перебувають у зародковому стані, і залишається багато питань. Наприклад, незрозуміло, чи можна коли-небудь відновити або реконструювати пошкоджені тканини мозку за допомогою органоїдів.

Але дослідники все одно заінтриговані. Минулого року дослідники з Університету Пенсільванії вставили людські нейрони в мозок щурів із пошкодженою зоровою корою, що призвело до того, що деякі з уражених ділянок повернулися до життя та реагували на зовнішні подразники, такі як світло.

У своїй останній статті китайські дослідники обробили органоїди ультразвуком низької інтенсивності, щоб знайти нові способи їх інтеграції в людський мозок. Вони виявили, що ультразвук підтримує формування мереж у організмі, що є потенційно неінвазивним методом допомоги пацієнтам із пошкодженням мозку.

Наразі ультразвук може допомогти подолати розрив між органоїдами та обчислювальним інтерфейсом — маленький крок до майбутнього, де вирощена в лабораторії мозкова тканина допоможе відновити функції людського мозку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися