Вівторок, 18 Червня, 2024

Створено ложку, яка робить не солону їжу солоною на смак, що береже здоров’я

Кухонна сіль є одним з найпопулярніших типів смакових приправ і консервантом для збільшення терміну придатності продуктів. Ми з задоволенням їмо солону їжу, часто перевищуючи добову норму. Але сіль також є потужною отрутою – летальна доза становить 0.5–1 грам на кілограм вашої ваги. Ідеальний ліміт споживання солі становить всього лише 1,5 грами в день. Але ковбаси, чіпси та снеки, домашні страви усі містять сіль і ми легко перевищуємо цю норму. Рятівником може стати ложка від японської компанії Kirin, яка надсилає в мозок сигнали, змушуючи його відчувати смак солоності.

У Японії дорослі споживають у середньому близько 10 г солі на день, що вдвічі перевищує рекомендовану Всесвітньою організацією охорони здоров’я норму споживання.

Компанія Kirin Holdings створила та почала продавати ложку для підсилення смаків солоного та умамі (смак м’яса) низькосольової їжі за допомогою електрики.

Електрична ложка є результатом спільних досліджень між Kirin та професором Хомей Міясіта з Університету Мейдзі. Технологія включає пропускання слабкого електричного струму через ложку, що концентрує молекули іонів натрію на язику, підсилюючи відчуття солоності їжі без додавання будь-якої фактичної солі. За словами японського виробника Kirin, це збільшує відчуття солоності їжі в півтора рази.

Згідно з опитуванням, проведеним компанією у 2021 році, люди, які намагаються обмежити споживання солі, часто скаржаться, що їжа стає несмачною.  Цей інноваційний підхід дозволяє людям насолоджуватися смаком солі без ризиків для здоров’я, пов’язаних з високим вмістом натрію.

Надмірне споживання солі пов’язане з численними проблемами зі здоров’ям, включаючи високий кров’яний тиск і інсульти.

Спочатку Kirin випустила лише 200 одиниць електричної ложки для солі, кожна з яких коштує 19 800 єн (приблизно 127 доларів США). Ці одиниці доступні через офіційний інтернет-магазин Kirin і будуть доступні в обмеженій кількості в окремих японських роздрібних магазинах у червні. Незважаючи на обмежений початковий випуск, Kirin має амбітні плани досягти мільйона користувачів у всьому світі протягом наступних п’яти років, а міжнародні продажі плануються на 2025 рік.

Ложка, вагою 60 грамів, працює на акумуляторі з літієвою батареєю і пропонує чотири рівні інтенсивності для користувачів, щоб налаштувати свій смаковий досвід.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися