Понеділок, 15 Квітня, 2024

Роботи обживаються серед людей

Атрибутом майбутнього, як його розуміють сценаристи фантастичних фільмів та автори книг, майже завжди є робот-дворецький. Такій машині можна поручати різноманітні завдання, розмовляючи з нею, як з людиною, та кликати її на допомогу, адже вона працює серед людей. Виявляється, таке майбутнє вже настало, і його може дозволити собі майже кожен: один такий робот коштуватиме, як три iPad.

Персональних машин-дворецьких презентувала компанія RoboDynamics, яка випустила робота Luna. Це гаджет заввишки в 1,5 метри, який пересувається на колесах та має дві руки із сенсорним екраном. Цей андроїд здатний виконувати найрізноманітніші завдання: від вигулу собак до роботи асистентом під час хірургічних операцій. При цьому вартість такої машини становить всього $999, що досить доступно за мірками комп’ютерного світу. Адже, наприклад, комп’ютер Apple iMac із середніми характеристиками 21.5 обійдеться в $1200.

Сам Luna поки ще не продається в магазинах – розробники цього першого персонального робота збирають кошти для його виробництва. Але обіцяють, що перші замовники цієї машини, робота над якою розпочалася ще в 2011 році, отримають його вже у грудні 2015. Вони кажуть, що це перший робот, який придатний для щоденного використання в побутових ситуаціях.

Спілкування з Luna відбувається через вбудований у нього 8-дюймовий сенсорний дисплей, який також грає роль обличчя. Але команди можна віддавати і через мікрофон, а також бездротовим способом зі свого телефона.

Особливістю цієї машини розробники відзначають її відкритість – будь-хто може створювати для неї програмне забезпечення та аксесуари. Підключати останні можна через один з багатьох вбудованих портів USB.

«Ми віримо, що роботи та люди можуть жити та працювати разом в гармонії. Тому ми створили Luna, – розповідає засновник Robodynamics Фред Нікохар. – Luna є персональним роботом для щоденного практичного використання. Він є потужною платформою, яка здатна розширювати свої можливості завдяки спеціальному магазину програм та сервісів».

Серед типових завдань, які може виконувати Luna, розробники відзначають піклування про літніх людей. Цього робота також можна використовувати в лікарнях, де він нагадуватиме пацієнтам приймати ліки вчасно або подаватиме медсестрам інструменти під час їхньої роботи. Ця машина також може виступати в ролі охоронця, завдяки чому люди бачитимуть, що коїться на майданчику, але при цьому самі уникатимуть небезпеки.

Розробники кажуть, що можливості Luna обмежуються лише фантазією, і це стане очевидно після його запуску в продаж. Вони навіть сподіваються, що ця машина стане поштовхом до розвитку індустрії персональних роботів. І прогнозують, що в кожному домі робот-дворецький з’явиться вже до 2021 року.

За матеріалами: Daily Mail

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися