Wi-Fi 6 офіційно запустили

Деякі експерти телеком-індустрії вважають, що 5G – це добре, але на практиці зростання швидкості забезпечить Wi-Fi 6

Наступне покоління Wi-Fi вже не є секретом – над ним працюють уже близько року. Але донині це були чернетки та бета-версії. Лиша днями організація Wi-Fi Alliance оголосила про офіційний запуск Wi-Fi 6 та програми сертифікації сумісних з ним пристроїв. Виробники продуктів отримали можливість рекламувати свої продукти, згадуючи про це.

Wi-Fi 6 несе багато нововведень, але в цілому стандарт можна охарактеризувати як націлений на проблему перевантаження Wi-Fi. Адже в кожного вдома є по кілька пристроїв, які використовують цю бездротову технологію. «Домашній сценарій сьогодні виглядає як густа мережа минулого», – каже маркетинговий директор Wi-Fi Alliance Кевін Робінсон.

Окрім підвищення продуктивності в завантаженій мережі Wi-Fi 6 також піднімає лінійну швидкість пересилання – теоретичний максимум сягнув 9,6 Гбіт/с проти 3,5 Гбіт/с. Але ці цифри недосяжні в реальних умовах. Також важливим аспектом Wi-Fi є необхідність оновлення кінцевого обладнання. Підключені до мережі старі девайси заблокують усе, що може продемонструвати новий стандарт.

Офіційно першим смартфоном, який сертифікований Wi-Fi Alliance для роботи з Wi-Fi 6, стане Samsung Galaxy Note 10. Нещодавно презентований iPhone 11 також має Wi-Fi 6, але Apple публічно не дає інформації про проходження сертифікації.

До речі, сьогодні відбувається суперництво між технологіями 5G та Wi-Fi. Деякі експерти телеком-індустрії вважають, що 5G – це добре, але на практиці зростання швидкості забезпечить Wi-Fi 6. «Хоча 5G нині знаходиться у променях уваги, Wi-Fi матиме більший вплив на наше підключене життя, і це станеться швидше», – каже аналітик компанії FeibusTech Майк Фейбус.

Найбільший виробник мобільних чіпів Qualcomm робить велику ставку на Wi-Fi 6. «Те, що раніше було одним телевізором у домі, сьогодні являє собою 5-6 різних екранів, – каже голова підрозділу Qualcomm Wi-Fi Рахул Пател. – Гігантські обсяги контенту проходять сьогодні крізь помешкання. Це проблема засмічення».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я