Російський ноутбук-важковаговик – фальшивка

Російські та українські ЗМІ в гонитві за сенсацією спішно почали тиражувати новину про нібито перший російський ноутбук на новій платформі «Ельбрус», який важить 10 кг і коштує 150 тис. рублів. У бажанні отримати додаткову популярність нікого не збентежив відвертий характер фейка.

Почалося все з повідомлення блогера, який час від часу радує своїх читачів «гострими» новинами з антиросійським присмаком. Володимир Єфімов опублікував на своїй сторінці у Facebook пост про новий російський ноутбук на базі процесора «Ельбрус 4С». З нього випливає, що російська промисловість зійшла з розуму і показала в 2015 році справжнього монстра.

Журналісти вирішили підлити масла у вогонь, не перевіривши інформацію, та передрукували цю інформацію фейк. Першим сенсацію повідомив портал 3DNews, але вже прибрав її.

Інші ЗМІ в гонитві за рейтингом кинулися передруковувати цю інформацію, і фейк почав рости, як сніжний ком. На момент публікації про фейк написало вже більше десятка великих видань, з ITC.ua, Infox.ru, tech.onliner.by та іншими ресурсами включно.

Ресурс Hi-Tech.Mail.Ru запитав у про новинку у самого Володимира Єфімова, але той не відповів. Сумніву додало те, що опубліковані ним знімки були виявлені в огляді російського чотириядерного процесора «Ельбрус-4С» від CNews. На них зображено модель 2012 року на процесорі «Ельбрус-2С+», що підтвердив представник «МЦСТ». Це носимий термінал «НТ-ЭльбрусS» в ударостійкому, захищеному, вологостійкому корпусі.

Hi-Tech.Mail.Ru отримав офіційний коментар «МЦСТ»: «Так, це фейк. Усі розроблені в нас ноутбуки виставлені на офіційному сайті», – повідомив нам представник компанії Костянтин Олександрович Трушкін.

Реальністю залишаються перші персональні комп’ютери «АРМ Ельбрус-401» на основі нового процесора. Система має 24 ГБ оперативної пам’яті (можливе розширення до 96 ГБ), жорсткий диск обсягом 1 ТБ, і mSATA на 128 ГБ. Відеокарта AMD Radeon серії 6000 встановлена в штатній конфігурації. Система працює під управлінням ОС «Ельбрус», яка побудована на основі ядра Linux і підтримує ряд додатків з відкритим вихідним кодом. «АРМ Ельбрус-401» підтримує і встановлення інших операційних систем, призначених для запуску на платформі Intel x86/х86-64, насамперед Windows XP і різні варіанти Linux. Вартість машини – 400 000 рублів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я