Росія глушить сигнал GPS в Україні – космічні сили США

Зокрема, Росія націлена на систему супутників Navstar, яка використовується Сполученими Штатами та відкрита для багатьох країн світу

Навігатори в смартфонах, автомобілях та інших пристроях можуть перестати працювати. Російські війська почали глушити сигнал супутникової системи навігації GPS. Про це повідомили у космічних силах США.

«Україна, можливо, не зможе використовувати GPS, оскільки навколо є перешкоди, які заважають їй отримувати будь-який корисний сигнал», – сказав генерал Девід Томпсон, віце-начальник космічних операцій Космічних сил виданню NBC Nightly News у понеділок (11 квітня) .

«Звичайно, росіяни розуміють цінність і важливість GPS і намагаються перешкодити іншим використовувати його», – додав Томпсон. Він зазначив, що Росія не атакувала жодних супутників на орбіті, але Космічні сили стежать за такими можливостями.

Зокрема, Росія націлена на систему супутників Navstar, яка використовується Сполученими Штатами та відкрита для багатьох країн світу, сказав Томпсон.

Navstar використовує 24 основних супутника, кожен з яких обертається навколо Землі раз на 12 годин. Система працює, надсилаючи синхронізовані сигнали точного часу користувачам на Землі. Оскільки супутники рухаються в різних напрямках, користувач отримує їхні сигнали в дещо різний час. Коли доступно чотири супутники, приймачі GPS можуть використовувати свої сигнали для обчислення геолокації користувача, часто з точністю до кількох десятків сантиметрів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я