Сайти перетворили акумулятори на шпигунів

Акумулятор смартфона або ноутбука здатний поставити під загрозу конфіденційність користувача. За допомогою даних від батареї сайти можуть впізнавати власника і відстежувати його переміщення по сторінках навіть у режимі приватного серфінгу. Таку можливість надає HTML5, у специфікаціях якого є інтерфейс Battery Status API, що передає інформацію про батарею пристрою до веб-сайту.

Ці дані з’явилися у веб-стандарті для того, щоб сайти могли адаптуватися до рівня заряду користувача пристрою, відключити флеш-банери, зменшити навантаження на пристрій тощо. Тому вони можуть запитувати в гаджета час у секундах до розряду та повного заряду. Рівень батареї у відсотках передається кожні 30 секунд, тому веб-ресурс може постійно відстежувати конкретного користувача на своїх сторінках.

Якщо вирахувати точну ємність акумулятора пристрою, йому можна призначити постійний ID, який буде супроводжувати його завжди при наступних відвідуваннях сайту, стверджують фахівці з безпеки з Франції та Бельгії. Так можна ідентифікувати конкретного користувача незалежно від його браузера, адже цей стандарт підтримують Firefox, Opera та Chrome.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я