Неділя, 21 Квітня, 2024

Сам собі мобільний оператор: дротовий інтернет зробили стільниковим

Колишній інженер Facebook створив набір «заліза» та софту, який дозволяє кожному побудувати свою домашню стільникову мережу. Вона працює в стандарті LTE і як основу використовує дротовий домашній інтернет.

Компанія Ukama, заснована інженером Кашіфом Алі, обіцяє, що побудова вузлів власної стільникової мережі відбувається простіо та зручно. Вузли пропонуються як підключай і працюй – як маршрутизатор Wi-Fi, або як програмне радіо. Можна керувати вузлами локально, використовуючи API або хмарний сервіс Ukama, який обіцяють назавжди залишити безкоштовним для користувачів спільноти.

Кашіф запускає краудфандингову кампанію на сайті Crowd Supply, орієнтованому на розробку та виробників, щоб надати свої пристрої людям, які бажають випробувати технологію та розпочати розбудову мережі.

Ukama продає кілька різних апаратних наборів, які будуть поставлені наступного літа. Головною частиною є Tower Node за 799 доларів США, який призначений для встановлення зовні на даху чи будівлі, щоб він міг транслювати домашнє інтернет-з’єднання на відстань трохи менше кілометра.

Також є підсилювач за 549 доларів для Tower Node, домашній вузол за 599 доларів для використання всередині приміщень і модуль за 499 доларів, який служить основою для власного стільникового радіо.

Щоб підключитися до мережі, знадобиться SIM-карта Ukama, яка може бути фізичною або цифровою. При перебуванні в зоні дії своєї стільникової мережі, SIM-карта направляє дзвінки та текстові повідомлення до звичайного оператора, а дані – через особисту мережу.

Коли користувач перебуває поза зоною досяжності, він може використати стільниковий роумінг зі звичайним оператором. Ukama обіцяють дуже конкурентоспроможні тарифи залежно від країни. Очікується, що тариф становитиме близько 8 доларів за гігабайт у США.

Поточний план полягає в тому, щоб роумінг на чужих вузлах Ukama був безкоштовним. Хоча Алі визнає, що у цьому можуть бути складнощі.

Очевидно, що побудувати мережу стільникового зв’язку нелегко, особливо коли потрібно, щоб багато людей і компаній придбали не надто дешеве обладнання, якщо потрібно отримати значиме покриття. Хоча децентралізовані мережі існують, часто тому, що недостатньо забезпечені громади потребують заповнення прогалин у покритті традиційних мереж.

Алі, який працював над проектом Facebook для підключення до сільської місцевості OpenCellular, сказав, що карта покриття мережі Ukama є планом на наступний рік і що компанія планує вирішувати питання конфіденційності через VPN.

Він також сказав, що люди з вузлами можуть не дозволяти іншим людям використовувати їх — наприклад, за його словами, якщо компанія створила свою приватну стільникову мережу.

За словами Алі, Home Node призначений більше для звичайних споживачів, тоді як Tower Node створений для підприємців або постачальників послуг, а також компаній, які хочуть створити власні приватні мережі.

У США Ukama використовуватиме спектр Citizens Broadband Radio Service (або CBRS), частина якого виділена компаніям і представникам широкої громадськості, які хочуть створити власні мережі.

Є також кілька операторів, як-от Dish у США та Rakuten Mobile у Японії, які створюють так звані мережі відкритого радіодоступу, які використовують непатентовані апаратне та програмне забезпечення.

Виникає також питання про те, чи не спричинить запуск власної стільникової мережі, якою можуть користуватися інші люди, проблеми з провайдером дротового інтернету.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися