Четвер, 30 Травня, 2024

Scania представила електричну фуру, яка сама себе заряджає

Шведська Scania представляє першу у світі вантажівку, покриту сонячними панелями. Завдяки власному виробленню енергії цей унікальний прототип має потенціал для зниження як експлуатаційних витрат, так і викидів CO2 для важкого транспорту.

Зовнішня поверхня вантажівки покрита 100 квадратними метрами сонячних панелей, які підключені до її електричної системи. Прототип розгорнули у дослідницькому проекті, щоб дослідити, скільки сонячної енергії може генерувати така конфігурація та наскільки можливо знизити викиди CO2 за допомогою прикріплених фотоелектричних панелей.

«Якщо ви можете змусити це працювати тут, за допомогою сонячної енергії, у Швеції, ви можете змусити це працювати будь-де», — сказав Ерік Фалькгрім, керівник проекту компанії з розробки вантажівок на сонячних батареях. Фалькгрім додав, що якщо технологія життєздатна в скандинавських країнах, то це підтвердить широку ефективність проекту.

Гібридна вантажівка має всі «стандартні системи», включаючи накопичувач енергії на 100 кВт*год. Водночас причіп має додаткову ємність накопичувача енергії 200 кВт*год, функціонуючи як «павербанк», який заряджається від сонячних панелей.

Але, природно, оснащення причепа фотоелектричними установками пов’язане з цілим набором специфічних інженерних проблем.

«Треба пам’ятати, що сонячні батареї не створені для пересування містом у транспортному засобі. Вони розраховані на нерухоме стояння на даху будинку протягом 20-30 років. Нам довелося вирішувати проблеми безпеки під час встановлення сонячних панелей на транспортному засобі», – додав Фалькгрім.

Однак він також зазначив, що це все ще дослідницький проект, і він передбачає ймовірність технічних недоліків, які потрібно буде виправити на цьому шляху.

Після початкового попереднього дослідження, завершеного в 2019 році для визначення здійсненності, Scania отримала фінансування від шведського державного інноваційного агентства Vinnova. Потім у січні 2021 року компанія запустила повномасштабний проект з ефективними та легкими сонячними елементами, розробленими Упсальським університетом.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися