Неділя, 10 Грудня, 2023

Селфі-відео можуть стати засобом діагностики здоров’я

Любителі знімати себе на відео можуть отримати інструмент для зручного моніторингу свого здоров’я. Дослідники розробили нову технологію трансдермального оптичного аналізу, яка спрощує відстеження тиску крові. Для цього використовується фронтальна камера смартфона та штучний інтелект.

Ідея нової технології в тому, щоб виявляти протеїни у відбитому світлі, яке захоплює камера при зйомці селфі-відео. За допомогою алгоритмів машинного навчання цю інформацію можна перевести в рівень кров’яного тиску. Точність роботи системи, кажуть розробники з Університету Торонто, складає 95%.

Дослідники продемонстрували робочий прототип свого рішення. Для цього дослідили групу із 1328 добровольців. Для найкращих результатів це були азіати та європеоїди – вони мають світлу шкіру. Залишається питання, як працюватиме технологія на людях з темною шкірою. У теорії вона також повинна показувати високі результати, але це потребує подальшої практичної перевірки.

Якщо розробка пройде клінічні випробування і дійде до масової стадії, вона може стати рятівником людських життів, особливо в регіонах без якісної галузі охорони здоров’я. Адже високий тиск (гіпертензія) є основною причиною серцевих хвороб. Лише в США від цього щодня вмирають близько 1100 людей. Багатьом із цих смертей можна запобігти, якщо завчасно помітити негативні тенденції та почати терапію або лікування.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися