Sharp розробила дисплеї довільної форми

Кількість приладів незвичної фактури найближчим часом може сильно зрости, а до вигнутих смартфонів та ТВ можуть приєднатися гаджети зовсім чудернацького вигляду. А все завдяки компанії Sharp, яка показала технологію виробництва екранів під назвою Free-Form Display, що дозволяє відійти від традиційної прямокутної форми дисплеїв.

Зараз для виводу зображення на екран по периметру його обрамлення інтегруються відповідальні за це схеми. Найзручніше це робити саме при прямокутній формі дисплею. Нова технологія дозволяє перемістити ці схеми безпосередньо під екран, завдяки чому можна відійти від традиційного прямокутника і задавати довільну форму дисплея.

На думку Sharp, нова технологія стане у пригоді насамперед у рекламній та автомобільній індустрії (на презентації дисплей був виконаний саме у формі інформаційної панелі автівки). Free-Form Display також може використовуватись і в різноманітних портативних гаджетах, адже розмір тут ролі не грає.

Поки нові дисплеї існують лише у формі прототипів, проте японці сподіваються найближчим часом налагодити їхнє серійне виробництво.