Вівторок, 12 Грудня, 2023

У Facebook та Instagram скоро побільшає оголеного тіла

Наглядова рада Meta (екс Facebook) закликала переглянути правила компанії, які забороняють зображення жінок з оголеними грудями. Материнська компанія Facebook і Instagram незабаром може «звільнити соски» і дозволити подібні зображення жінок, але не чоловіків. Це трапиться через десятиліття років після того, як матері, які годують грудьми, вперше виступили в штаб-квартирі Facebook на знак протесту проти заборони грудей.

У рішенні від 17 січня наглядова рада – група вчених, політиків і журналістів, які консультують компанію щодо політики модерації контенту – рекомендувала Meta змінити свій стандарт щодо оголеного тіла та сексуальної активності дорослих, «щоб він керувався чіткими критеріями, які відповідають міжнародним стандартам прав людини».

Постанова наглядової ради виникла після цензури Facebook двох публікацій з облікового запису американської трансгендерної та небінарної пари. У цих дописах пара позувала топлес, але з прикритими сосками, з підписами, що описують охорону здоров’я транссексуалів і збирають гроші на операцію.

За скаргами користувачі соцмережі її модератори заблокували цей допис. Але пара оскаржила це рішення, і Мета зрештою відновила публікації.

Правління виявило, що «політика базується на бінарному погляді на стать і розрізненні між чоловічим і жіночим тілом». Це робить правила проти оголення сосків «нечіткими», коли мова йде про інтерсексуальних, небінарних і трансгендерних користувачів.

Експерти рекомендували Meta «визначити чіткі, об’єктивні критерії поваги до прав», коли мова заходить про модерацію оголеного тіла, «щоб до всіх людей ставилися відповідно до міжнародних стандартів прав людини».

Meta «вітає рішення ради в цій справі», — сказав представник у заяві, зазначивши, що фотографії пари були відновлені «до рішення».

Meta має 60 днів, щоб публічно відповісти на рекомендації ради.

Рух «Лактивісток» багато років намагався придушити образ грудей як невід’ємно сексуальних, а кампанія #FreetheNipple стала мейнстрімом у 2013 році. Фраза увійшла в поп-феміністичну мову в 2013 році після того, як Facebook видалив фрагменти з документального фільму акторки та режисерки Ліни Еско «Звільнити сосок».

Кампанія отримала широку підтримку в кампусах коледжів і була підтримана такими знаменитостями, як Ріанна, Майлі Сайрус і Лена Данем. Нещодавно минулого тижня Флоренс П’ю виступила на червоній доріжці в прозорій яскраво-рожевій сукні від Valentino, сказавши: «Звичайно, я не хочу ображати людей, але я думаю, що я хочу сказати: як мої соски можуть ображати вас стільки?”

У 2015 році художниця з Лос-Анджелеса Міколь Хеврон створила наклейки із зображеннями чоловічих сосків, які дозволені в Instagram, щоб користувачки Instagram могли накладати їх поверх власних, щоб висміяти невідповідність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися