Що читають знаменитості

Цей рік присвятили книгам, принаймні так вважає директор Facebook, який запустив ініціативу «Рік книг». Засновник цієї соцмережі Марк Цукерберг щотижня обиратиме нову літературу для читання та обговорюватиме її з іншими учасниками. Однак він не єдина знаменитість, яка полюбляє читати. Forbes.ua підібрав 5 найпопулярніших книжкових клубів.

1. A Year of Books

Проект Цукерберга почався 3 січня. З того часу він прочитав твори Стівена Артура Пінкера «Найкраще в нас» та Судіра Венкатеша «Ватажок банди на день». Остання розповідає про життя мешканців чиказьких нетрів і є доволі «важкою» літературою. Це одна з причин кволої дискусії серед учасників клубу. Проте експерти вважають, що в цієї ініціативи ще все попереду.

2. Oprah’s Book Club 2.0

«Книжковий клуб Опри Вінфрі» – один із найвідоміших. Ведуча власного шоу Опра Вінфрі час від часу обговорювала з аудиторією ту чи іншу прочитану книгу, і глядачі охоче прислухалися до її порад. Після закриття «Шоу Опри Вінфрі» ця ініціатива відродилася у віртуальному просторі під назвою «Книжковий клуб 2.0». Вінфрі поки не читає активно: з відкриття другої версії клубу в ньому є тільки три книжки. Остання – «Отримання крил» за авторством Сью Монк Кід. Зараз Вінфрі читає твір Синтії Бонд «Рубі».

3. The Guardian’s Book Club

Книжковий клуб відомої британської газети веде професор Університетського коледжу Лондона Джон Маллан. Він розбирає одну книгу на місяць, а також думки від авторів, подкасти та найцікавіші коментарі читачів. Серед останніх прочитаних книг цього клубу – Вільям Гібсон «Нейромант» та Кадзуо Ісігуро «Залишок дня».

4. Penguin USA Twitter Book Club

Серед «найсолідніших» провідних книжкових твіттер-клубів, активних на сьогодні, слід виділити клуб від гіганта видавничої справи Penguin. Тамтешні працівники запрошують читачів @Penguinusa читати по новій книзі раз на місяць і обговорювати їх під хештегом #readpenguin. Останні прочитані книги: Рік Янсі «П’ята хвиля», Анаіс Бордьєр і Саманта Фатерман «Розділені з народження».

5. Bill Gates Reading List

Затятий читач Білл Гейтс ділиться своїми думками у блозі, де він супроводжує прочитане ґрунтовними рецензіями і спокусливими рекомендаціями. Останні прочитані книги: Грем Сімсіон «Ефект Розі», Джо Стадвелл «Як працює Азія».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я