П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Що на фото? Комп’ютери навчилися розповідати

Комп’ютери навчилися робити те, що довгий час було притаманно лише людям. Дослідники Microsoft Research створили алгоритми, які дозволяють машинам описувати зображені на фотографіях об’єкти та пояснювати, що вони роблять. З такою розробкою штучний інтелект, який вміє бачити, чути та розуміти, стає ближчим.

«Машину навчили розуміти зображення так, як це робить людина», – пояснює дослідник центру машинного навчання Microsoft Research Сяодонг Хе (Xiaodong He). Наприклад, коли комп’ютеру показують зображення людини за ПК, його система розпізнавання може зрозуміти, що необхідно зосередитися на людині, а не на ПК. При цьому завдяки наявності бороди та вусів алгоритм зможе сказати, хто на фото: чоловік чи жінка.

Робота над подібними системами розпізнавання ведеться вже кілька десятиліть. Однак довгий час дослідникам не вдавалося вирішити це завдання. Прогрес відбувся в останні кілька років після залучення нейронних мереж – обчислювальних елементів, які працюють за тими ж принципами, що і людський мозок. З такою технологією системам розпізнавання зображень вдалося підвищити свою ефективність та робити менше помилок.

Автоматичне розпізнавання зображень ще далеке від ідеальних результатів, але цей напрям швидко став популярним. Ним займаються експерти з університетів та лабораторій у всьому світі, які намагаються розробити найкращий алгоритм.

Вони регулярно змагаються між собою, і одним з останніх таких конкурсів був MS COCO Captioning Challenge 2015. Створені алгоритми спершу конкурують між собою, а наприкінці їхні результати оцінює комісія журі.

Технології розпізнавання контексту фотографій продовжує розвиватися, і дослідники бачать багато можливостей використання подібних інструментів. Подібні розробки можуть слугувати фундаментом для створення більш розвиненого штучного інтелекту. Наприклад, такого, який зможе бути постійно поряд із користувачем, навчатиметься разом з ним та допомагатиме йому в повсякденних речах.

За матеріалами: Microsoft Daily

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися