П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Що означає мільярдна інвестиція Apple у Didi Chuxing

690_70216c8fe8e8408da244d9fbba472fa887affe16

Сьогодні ринок таксі переживає бум, і за нього борються багато компаній, такі як Uber, GrabTaxi, Ola, Lyft. Нещодавно до них приєдналася Apple, яка інвестувала $1 млрд у фірму Didi Chuxing. Остання раніше називалася Didi Kuaidi. Такий хід, кажуть аналітики порталу Tech in Asia, має гарний бізнес-мотив. Він починається з двох слів: вертикальна інтеграція.

Apple вже розробляє свої мікрочіпи та інтегрує їх у власне апаратне забезпечення. Перевага компанії в тому, як вона контролює значну частину свого ланцюга поставок. «Змагатися з Apple складно тому, що Apple насправді є чотирма різними компаніями в одній обгортці, – пише журналіст Time Бен Баджарін. – Це виробник апаратного забезпечення, програмного забезпечення, постачальник сервісів та роздрібна торгівля. Більшість технологічних компаній у світі справляються з однією чи двома ролями. Лише в Apple всі чотири сутності працюють в гармонії».

Фірма Apple є вертикально інтегрованою корпорацію. Вона контролює значну частину важливих компонентів, необхідних для виробництва та продажу своїх продуктів. Це одна з причин, які дозволили компанії отримати 92% загальної виручки від смартфонів у світі. При цьому в штуках вона продає не більше 20%.

Щоб продовжити залишатися лідером, Apple необхідно обігнати саму себе. Але через те, що продажі iPhone не ростуть, як раніше, компанія зайнялася пошуком нової стратегії. Один із можливих виходів, за словами аналітика Ніла Сібарта, може бути Project Titan, який дозволить корпорації приєднатися до індустрії електромобілів. Це будуть не лише автівки на акумуляторах, а набір сервісів та продуктів.

Кроки Apple стають зрозумілими, якщо знати прибутки на ринку перевезень. У США Uber відзвітувала про виручку у 1,2 млрд за перші три квартали 2015 року. З них необхідно вирахувати зарплатню водіям, оплату орендованих машин, відсоток за послуги платіжних систем.

Apple може значно скоротити подібні затрати: вона вже має власну платіжну систему та працює над машинами з автопілотом. Інвестиції у Didi це підтверджують. Свого часу партнерство Apple з Beats Music привело до появи Apple Music.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися