Що варто знати кіберспортсменам початківцям

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Професія кіберспортсмена для багатьох геймерів звучить як мрія. Такі професійні гравці завжди на слуху, з них беруть приклад, вони можуть заробляти значні суми просто граючи в улюблені комп’ютерні ігри. З огляду на те, що більшості сучасних кіберспортсменів від 14 до 26 років, підготовка до підкорення певної кіберспортивной дисципліни починається досить рано.

Але наскільки легко стати повноцінним кіберспортсменом і що для цього необхідно знати? Існує кілька порад, які допоможуть геймерам стати професіоналами і показати свої навички на світовій арені, борючись з опонентами з багатьох інших країн світу.

Кіберспорт і фізичне здоров’я

Кіберспортсменами можуть стати будь-які люди, незалежно від статі, віку, раси та інших факторів, так як головне в цьому питанні — практика. Більшість популярних і професійних гравців витрачають в улюблених іграх величезну кількість часу, що можна порівняти з повноцінним робочим днем — близько 6-8 годин на добу.

Щоб це не відбилось на здоров’ї в негативному ключі, геймерам варто:

  • Вибрати монітор з відповідною герцовою частотою. Наявність навіть ледь помітних артефактів збільшить негативний вплив на очі, що додатково позначиться на всьому організмі: головний біль, передчасна втома — частий наслідок надмірної напруги очних яблук, в тому числі неусвідомленої.
  • Використовувати геймерські крісла GTRacer, оснащені S-образною ортопедичною спинкою. Такі вироби оснащені підголівником і поясною подушкою. Вони забезпечать комфорт спині, а також нададуть належну підтримку плечовому поясу і поперековому відділу хребта. А завдяки, наприклад, наявності зручних 4D-підлокітників, геймер зможе повністю сфокусуватися на самовдосконаленні в обраній кіберспортивній дисципліні.
  • Робити перерви. Тривале знаходження в одній позі негативно впливає на організм не тільки кіберспортсменів, але також офісних співробітників і інших людей, чия професія має на увазі постійне нерухоме сидіння. Роблячи кожні 40 хвилин невеликі перерви на прогулянку навіть в межах кімнати, мінімізується ймовірність розвитку захворювань опорно-рухового апарату. При цьому крісло грає важливу роль: якщо воно відноситься до категорії геймерських і володіє плавно загнутим вниз кінцем сидіння, кровообіг в ногах не буде утруднено. Це позитивно вплине на здоров’я майбутнього кіберспортсмена.

Наскільки важливий монітор

Кіберспортсмени витрачають багато часу на вдосконалення своїх навичок в комп’ютерних іграх, тому правильно обраний монітор має велике значення. Необхідно підбирати пристрій, який відповідає технічним характеристикам комп’ютера. Цим правилом не варто нехтувати з наступних причин:

Якщо частота оновлення екрану буде обрана неправильно, наприклад, виявиться недостатньою, у професійного гравця будуть сильно втомлюватися очі. Визначити це можна за різними графічними дефектами — горизонтальним лініям, які на мілісекунди з’являються на моніторі. Це показує, що монітор не встигає обробляти картинку. Початківець кіберспортсмен може навіть не звернути на це уваги, тому питанням підбору правильного монітора слід зайнятися якомога раніше.

У таких іграх, як Counter Strike, а також інших шутерах, величезне значення має показник FPS — кількість відображуваних кадрів в секунду. У момент, коли опонент з’являється на екрані, вирішальним фактором є реакція кіберспортсмена. Монітор, який не підтримує високий FPS, викличе мінімальну затримку. Для звичайних гравців це практично нічого не означає, однак для кіберспорту нерідко бувають важливі навіть 1-3 пропущених кадра.

Монітори з недостатньо швидким відгуком не можуть забезпечити плавність руху ігрових об’єктів. У підсумку це приносить відразу кілька мінусів: сильно напружується зір, переривчаста картинка не дозволяє геймеру миттєво реагувати на появу ворога і так далі.

Додаткове оснащення

Кіберспортсмени витрачають багато часу не тільки на відвідування турнірів і чемпіонатів, але також і на практику. Тренування часто бувають пов’язані як із самою грою, так і додатковими навчальними матеріалами. Ними можуть бути професійні ігрові статті, навчальні відеоуроки і багато іншого.

Щоб мати до них постійний доступ і не відволікатися від ігрового процесу, кіберспортсменам нерідко потрібно один або два додаткових монітора. Це дозволяє геймерам ефективніше тренуватися, маючи під рукою всі необхідні для самовдосконалення матеріали.

Якісні навушники — одне з ключових вимог для кіберспорту. Оптимальним варіантом є пристрої закритого типу: вони повністю глушать шуми зовнішнього світу, дозволяючи геймеру зосередитися на грі: почути кроки супротивника, постріли. Завдяки цьому у кіберспортсмена з’являється можливість миттєво визначити місцезнаходження ворога, тут же змінивши стратегію або зайнявши більш зручну позицію на полі бою.

Багатофункціональна клавіатура і миша також мають значення, однак питання стосується не кількості кнопок, а самовідчуття геймера під час гри. Наприклад, деякі професійні гравці вважають за краще стандартні клавіатури з високим ходом клавіш: вони чітко відчувають натискання, тому більш впевнені під час гри. Однак інші кіберспортсмени не можуть уявити своє життя без клавіатури з низьким ходом клавіш: по ній можна вільно переміщатися пальцями, не торкаючись зайвий раз країв, що нерідко відволікає від ігрового процесу. Те ж стосується миші, а точніше її форми і розмірів, проте тут також відіграють роль виключно індивідуальні переваги професійних гравців.

Важливим критерієм є багатофункціональне і ергономічне крісло, що дозволяє максимально комфортно і ефективно грати в улюблену гру, яку гравець знає вже на всі 100%. Можливість налаштувати кут нахилу спинки, 4D-підлокітники і стильний геймерський дизайн таких виробів — все це остаточно завершує образ справжнього професійного геймера.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я