Середа, 28 Лютого, 2024

Як створити комп’ютер-акваріум

Для охолодження комп’ютерного заліза зазвичай використовують спеціальні вентилятори. Рідше встановлюють водяне охолодження, де по трубках йде холодна вода, відводячи тепло від компонентів. Ентузіасти іноді використовують рідкий азот – коли треба розганяти комп’ютери до рекордних показників. Але є й інші, дуже незвичні способи. Один з них продемонстрував користувач YouTube з ніком Wood Spoon. Свою систему він охолоджує мінеральним мастилом, також відомою як рідкий парафін. Виходить це в нього не тільки ефективно, а й напрочуд ефектно.

Компоненти комп’ютера він розмістив усередині скляного акваріуму. Станцію, яка працює, він залив 25 літрами рідкого парафіну. Ця речовина не проводить струм, тож за працездатність комп’ютера можна не хвилюватись. Зате тепло вона проводить набагато краще, ніж повітря, тож для охолодження це тільки плюс. Рідина всередині постійно перемішується за допомогою звичайних комп’ютерних кулерів.

Ну а далі працює фізика: більш теплий парафін підіймається нагору, а більш холодний опускається до заліза. Поки він нагрівається, охолоджуються інші шари. А краси додає підсвічування та повітряні бульбашки всередині. Не вистачає тільки рибок. Вони, на жаль, у такому середовищі не живуть.

Інші люди також залюбки створюють комп’ютери-акваріуми. Ось тут, наприклад, власник використовує різнокольорове підсвічування:

А власник цієї системи навіть додав декоративні елементи:

Тут гарно показано процес заповнення резервуару мінеральною оливою. До того ж це перший комп’ютер з Windows 10 на борту, що працює таким чином:

На наступному відео ентузіасти порівнюють, яке мастило краще – мінеральне чи рослинне:

Ну а як побудувати власний комп’ютер-акваріум, детально розповідають у наступних роликах:

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися