Щоб місця вистачало: вибір оптимальної карти пам’яті

Вибираючи розмір карти пам'яті, варто зупинитися на microSD з адаптером SD у комплекті

Існує простий спосіб отримати більше місця для файлів у своєму пристрої – використовувати картку SD. Цей формат накопичувача став сьогодні універсальним стандартом і використовується в цифрових фотоапаратах, відеокамерах, смартфонах, відеореєстраторах, електронних книгах і багатьох інших типах гаджетів. Оптимально підібрана карта пам’яті дозволить не витрачати зайвих грошей, а техніка зможе реалізувати всі закладені в неї можливості. Усі необхідні дані про карту написані на її корпусі, і ось як їх прочитати.

  1. Типорозмір

Історично карти SD (Secure Digital) стали модифікацією наявного в 90-х роках стандарту MMC. Новий стандарт розробили в 1999 році компанії Panasonic, SanDisk і Toshiba, які заснували альянс SD Alliance. Ця організація створила три типорозміри карт пам’яті: SD, miniSD і microSD, хоча сьогодні miniSD практично не використовується.

Карти SD найбільші, і їх використовують у фотоапаратах, ноутбуках, ПК, принтерах. Картки microSD (раніше називалися TransFlash, T-Flash, TF) найменші, і використовуються в смартфонах, плеєрах, годинниках.

Вибираючи розмір карти пам’яті, варто зупинитися на microSD з адаптером SD у комплекті. Це розширює список пристроїв, в яких можна використовувати куплений накопичувач.

  1. Обсяг карт пам’яті SD

Стандарт Secure Digital сьогодні нараховує п’ять сімейств, які ще називають поколіннями:

SD 1.0 – до 2 ГБ;

SD 1.1 – до 4 ГБ;

SDHC – до 32 ГБ;

SDXC – до 2 000 ГБ;

SDUC – до 128 000 ГБ.

Покоління карти пам’яті написано на її корпусі. Найпоширенішим сьогодні є SDHC, але його вже витісняє SDXC. Покоління SDUC почне масово використовуватися за кілька років. Покоління карток SD зворотно сумісні: нові пристрої можуть прочитати карти старих колекцій.

При виборі покоління карти керуйтеся інструкцією користувача для свого гаджета. Адже, наприклад, Samsung Galaxy S9 підтримує карти SDXC, а Huawei Y5 2018 – тільки формат SDHC.

  1. Швидкість запису

Існує кілька класів швидкості карт SD для різних завдань: фото, відео, робота з додатками.

Клас швидкості позначається числом всередині літери «С». Це число відповідає мінімальній швидкості при послідовному записі даних. Усього існує п’ять класів швидкості: від Class 2 до Class 10. Наприклад, карта Class 10 здатна показати максимальну швидкість запису до 10 МБ/с.

Для запису відео у великій роздільній здатності необхідні карти класу UHS. На корпусі таких накопичувачів є позначення числом всередині літери «U». Існують класи U1 (до 10 МБ/с) і U3 (до 30 МБ/с).

Для запису відео вказується клас швидкості відео числом праворуч від літери «V». Існують класи V6, V10, V30, V60 і V90. Число відображає максимальну швидкість послідовного запису в мегабайтах на секунду. Наприклад, тільки карти V30, V60 і V90 підійдуть для запису відео ультрависокої роздільної здатності 4К і 8К.

Класи A1 і A2 важливі, тільки якщо встановлювати на носій додатки. Для більш швидкої роботи програм з карти пам’яті потрібно вибирати клас А2.

Як дізнатися клас картки

На картці SD є лише актуальні для неї позначення максимального класу швидкості. Наприклад, SDHC Class 10 може не мати маркування рейтингів U1 і V10, оскільки всі три забезпечують однакову мінімальну швидкість запису 10 МБ/сек. Співвідношення класів наведено в таблиці вище.

Щоб дізнатися клас картки, спершу пошукайте на її корпусі маркування «V» і число праворуч. Якщо такої немає, дивіться наявність «U» з цифрою 1 або 3 всередині цього символу. Якщо літер V або U на корпусі карти не виявили, тоді для неї актуальна тільки маркування класу швидкості Class (цифра всередині розімкнутого кола). Рейтинг класів і швидкість запису в мегабайтах в секунду для кожного можна дізнатися з таблиці вище.

На корпусі картки може бути також вказана швидкість в мегабайтах в секунду. Це параметр читання даних з карти, і на нього не потрібно орієнтуватися – практично важлива мінімальна швидкість запису.

Як вибрати карту пам’яті

Визначте типорозмір. Варто вибирати microSD, у комплекті з якою йде адаптер SD. Так карту можна буде використовувати і в апаратах, які вимагають microSD, і в пристроях, розрахованих на SD.

Визначте покоління. В інструкції до свого гаджета подивіться підтримуване покоління карт пам’яті – SDHC або SDXC.

Якщо картка потрібна для фото, музики і фільмів, вибирайте з маркуванням Class 10, U1, U3, V10 або V30. Така впорається з більшістю завдань, із записом стандартного відео 4К Ultra HD включно.

Зйомка відео в роздільній здатності 4К c підвищеною якістю або частотою кадрів вимагає накопичувачі з позначеннями U3, V30, V60, V90.

Для відео 8К підходять лише карти з маркуванням V60 і V90.

Визначити обсяг. Для нечастих фото, невеликої колекції музики і відео з роздільною здатністю до FullHD вистачить 32 ГБ. Для коротких роликів в 4К буде достатньо 64 ГБ, в 8К-128 ГБ. Для тривалої відеозйомки в ультрависокій роздільній здатності варто вибирати не менше 256 ГБ.