Шпигунські програми атакують браузери

Бездумне завантаження всіх цікавих розширень для сучасних браузерів може завдати шкоди вам та вашому ПК. Однією з перших жертв став Chrome, для якого існує плагін Webpage screenshot, котрий насправді є шпигунським модулем.

Такого висновку дійшли експерти шведської газети Digi.no. Вони з’ясували, що шпигунський модуль активізується після тижня використання плагіну Webpage screenshot. Після цього він починає щохвилини надсилати дані про відвідані користувачем сайти. Але куди саме – експертам не вдалося з’ясувати. Причому одразу після завантаження додатку до Chrome в ньому не міститься шкідливого коду – це дозволило пройти перевірку на безпечність. Шкідлива частина завантажується лише через тиждень після установки.

Як повідомляє газета, кілька великих шведських компаній і не один мільйон шведських користувачів постраждали від такого способу комп’ютерного шпигунства. Виявити шпигунську програму не так-то легко, тому що вона маскується під звичайний сервіс зручного збереження скриншотів вподобаних сайтів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я