Ми з’ясували, наскільки зручно користуватись зв’язком третього покоління в Україні та які тут є нюанси. І для цього провели тести 3G, що у своїх пакетах пропонує МТС.

Хто і де може скористатись

Сам зв’язок третього покоління надає компанія «ТриМоб», з якою МТС нещодавно домовилася про національний роумінг. Покриття «ТриМоб» є в усіх обласних центрах, а також інших великих містах нашої держави.

У Києві покриття є в усіх районах столиці та навколишніх населених пунктах.

Скористатися послугою можуть як контрактні абоненти, так і користувачі послуг передплати. У контрактників вона вже входить у пакети «Смартфон 3G Контракт», Ultra 3G та Ultra VIP 3G. У пакетах передплати для смартфонів та планшетів підключити 3G-інтернет можна за окрему платню.

Тонкощі налаштування

Щоб користуватися 3G-інтернетом, треба провести нехитрі маніпуляції зі смартфоном. Оскільки послуга фактично надається у внутрішньому роумінгу, треба вибрати відповідно мережу. На Android-пристроях для цього треба зайти в меню налаштувань, вибрати пункт «Інші мережі» або «Інше», у ньому зайти в «Мобільні мережі» та дозволити використання даних у роумінгу.

У цьому ж розділі треба обрати пункт «Оператори мережі», а в ньому активувати TriMob (або UKR 07, Ukrtelecom 07, Ukrtelecom, 255 07 – на різних пристроях назва мережі може показуватись по-різному).

Для власників iPhone процедура схожа. Треба в налаштуваннях зайти в пункт меню «Стільникові дані», активувати пункт з такою ж назвою, далі увійти в пункт «Голос і дані», де вибрати 3G. Потім у меню «Параметри» обрати пункт «Оператор» та вимкнути автоматичний пошук. А серед мереж, які з’являться на дисплеї, – активувати TriMob.

Як працює

Заявлена швидкість 3G-інтернету «ТриМоб» – до 7,2 Мбіт/с. Цього більш ніж достатньо для комфортного споживання даних. Ми вирішили провести заміри швидкості, щоб перевірити, чи це дійсно так. Максимальне значення, яке вдалось отримати, – це 6,5 Мбіт/с.

Це теж гарний результат. До того ж синтетичні виміри показали нам свою марність. Справа в тому, що вони повсякчас були різними. На одному і тому ж місці з інтервалом у 5-10 хвилин можна було отримати різні результати. Для прикладу наведемо наступний випадок. В одному тесті максимальна швидкість з’єднання досягла лише 0,11 Мбіт/с, а вже в наступному тесті через хвилину піднялася до 4,5 Мбіт/с.

Швидкість відправки даних зі смартфона рідко коли перевищувала 1 Мбіт/с. Зазвичай це були значення від 0,3 до 0,6 М/біт/с. Пінг, як правило, складав від 200 до 600 мілісекунд.

Ми поїздили по Києву, щоб побачити, як інтернет працює в польових умовах. Окрім центру та Подолу ми відвідали декілька спальних районів, а також досхочу покаталися на транспорті (окрім метро, в якому покриття «ТриМобу» відсутнє).

3G сигнал скрізь був гарний, і інтернет на телефоні працював без проблем. Головним випробуванням був перегляд роликів з YouTube в якості 1080p. Приблизно в третині випадків відео підвисало і дозавантажувалося протягом перегляду. Але затримки складали не більше 5 секунд і одного разу за ролик. Дві третини ж пройшли без жодних заминок.

Перегляд веб-сторінок через браузер теж пройшов на ура. Сайти завантажувалися швидко та працювали коректно. Навіть холодний запуск п’яти вкладок одночасно з різними сторінками пройшов успішно – всі вони відкрилися доволі швидко, очікувати не довелося.

Додатки з Play Market завантажувалися на швидкості від 400 КБ/сек до 1 МБ/сек і без пауз.

У транспорті зв’язок також хороший. Найшвидший з київського наземного транспорту – швидкісний трамвай. Протягом півгодинної поїздки 3G працював так само, як і при пішій прогулянці – майже без лагів та підвисань.

А у відеозв’язку результати скромніші. Через низьку вихідну швидкість співрозмовник може отримати не дуже якісну картинку.

Висновки та враження

Провівши такі нехитрі випробування, ми впевнилися, що 3G, який у своїх пакетах пропонує МТС, швидкий, працює без помітних проблем і недоліків. Користуватись ним зручно.

І особисті враження в нас залишилися позитивні. По-перше, якщо вам швидко знадобився інтернет в місті, не треба бігати шукати безплатний Wi-Fi чи комп’ютерний клуб. По-друге, на відміну від технології EDGE, не треба чекати по півхвилини і більше на завантаження сторінок. По-третє, з таким інтернетом можна не купувати домашній WiFi-роутер. Можна ще перерахувати багато вигід, що несе 3G. Уже зараз ми переконалися, що це класна річ, яка має користуватись попитом та суттєво спростити життя багатьом людям.

ПОДІЛИТИСЯ

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here