Як працює 3G у пакетах МТС

Ми з’ясували, наскільки зручно користуватись зв’язком третього покоління в Україні та які тут є нюанси. І для цього провели тести 3G, що у своїх пакетах пропонує МТС.

Хто і де може скористатись

Сам зв’язок третього покоління надає компанія «ТриМоб», з якою МТС нещодавно домовилася про національний роумінг. Покриття «ТриМоб» є в усіх обласних центрах, а також інших великих містах нашої держави.

У Києві покриття є в усіх районах столиці та навколишніх населених пунктах.

Скористатися послугою можуть як контрактні абоненти, так і користувачі послуг передплати. У контрактників вона вже входить у пакети «Смартфон 3G Контракт», Ultra 3G та Ultra VIP 3G. У пакетах передплати для смартфонів та планшетів підключити 3G-інтернет можна за окрему платню.

Тонкощі налаштування

Щоб користуватися 3G-інтернетом, треба провести нехитрі маніпуляції зі смартфоном. Оскільки послуга фактично надається у внутрішньому роумінгу, треба вибрати відповідно мережу. На Android-пристроях для цього треба зайти в меню налаштувань, вибрати пункт «Інші мережі» або «Інше», у ньому зайти в «Мобільні мережі» та дозволити використання даних у роумінгу.

У цьому ж розділі треба обрати пункт «Оператори мережі», а в ньому активувати TriMob (або UKR 07, Ukrtelecom 07, Ukrtelecom, 255 07 – на різних пристроях назва мережі може показуватись по-різному).

Для власників iPhone процедура схожа. Треба в налаштуваннях зайти в пункт меню «Стільникові дані», активувати пункт з такою ж назвою, далі увійти в пункт «Голос і дані», де вибрати 3G. Потім у меню «Параметри» обрати пункт «Оператор» та вимкнути автоматичний пошук. А серед мереж, які з’являться на дисплеї, – активувати TriMob.

Як працює

Заявлена швидкість 3G-інтернету «ТриМоб» – до 7,2 Мбіт/с. Цього більш ніж достатньо для комфортного споживання даних. Ми вирішили провести заміри швидкості, щоб перевірити, чи це дійсно так. Максимальне значення, яке вдалось отримати, – це 6,5 Мбіт/с.

Це теж гарний результат. До того ж синтетичні виміри показали нам свою марність. Справа в тому, що вони повсякчас були різними. На одному і тому ж місці з інтервалом у 5-10 хвилин можна було отримати різні результати. Для прикладу наведемо наступний випадок. В одному тесті максимальна швидкість з’єднання досягла лише 0,11 Мбіт/с, а вже в наступному тесті через хвилину піднялася до 4,5 Мбіт/с.

Швидкість відправки даних зі смартфона рідко коли перевищувала 1 Мбіт/с. Зазвичай це були значення від 0,3 до 0,6 М/біт/с. Пінг, як правило, складав від 200 до 600 мілісекунд.

Ми поїздили по Києву, щоб побачити, як інтернет працює в польових умовах. Окрім центру та Подолу ми відвідали декілька спальних районів, а також досхочу покаталися на транспорті (окрім метро, в якому покриття «ТриМобу» відсутнє).

3G сигнал скрізь був гарний, і інтернет на телефоні працював без проблем. Головним випробуванням був перегляд роликів з YouTube в якості 1080p. Приблизно в третині випадків відео підвисало і дозавантажувалося протягом перегляду. Але затримки складали не більше 5 секунд і одного разу за ролик. Дві третини ж пройшли без жодних заминок.

Перегляд веб-сторінок через браузер теж пройшов на ура. Сайти завантажувалися швидко та працювали коректно. Навіть холодний запуск п’яти вкладок одночасно з різними сторінками пройшов успішно – всі вони відкрилися доволі швидко, очікувати не довелося.

Додатки з Play Market завантажувалися на швидкості від 400 КБ/сек до 1 МБ/сек і без пауз.

У транспорті зв’язок також хороший. Найшвидший з київського наземного транспорту – швидкісний трамвай. Протягом півгодинної поїздки 3G працював так само, як і при пішій прогулянці – майже без лагів та підвисань.

А у відеозв’язку результати скромніші. Через низьку вихідну швидкість співрозмовник може отримати не дуже якісну картинку.

Висновки та враження

Провівши такі нехитрі випробування, ми впевнилися, що 3G, який у своїх пакетах пропонує МТС, швидкий, працює без помітних проблем і недоліків. Користуватись ним зручно.

І особисті враження в нас залишилися позитивні. По-перше, якщо вам швидко знадобився інтернет в місті, не треба бігати шукати безплатний Wi-Fi чи комп’ютерний клуб. По-друге, на відміну від технології EDGE, не треба чекати по півхвилини і більше на завантаження сторінок. По-третє, з таким інтернетом можна не купувати домашній WiFi-роутер. Можна ще перерахувати багато вигід, що несе 3G. Уже зараз ми переконалися, що це класна річ, яка має користуватись попитом та суттєво спростити життя багатьом людям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я