Четвер, 23 Травня, 2024

Штучний інтелект досяг 4-річного віку

Найрозумніші комп’ютери мають такий же інтелект, як і чотирирічні діти, стверджує команда американських та угорських учених. Вони змусили пройти тест на IQ штучний інтелект від від Массачусетського технологічного інституту. Програма ConceptNet показала результати, які є середніми для дітей чотирирічного віку.

Автори використовували тест WPPSI третього видання, який застосовується для дітей у віці від 2,5 до 7 років. Щоб адаптувати видання для комп’ютерної програми, вчені використовували додаткові модулі, які переводять текстове запитання в набір ключових слів. Наприклад, питання «Навіщо ми користуємося сонцезахисним кремом влітку?» для комп’ютера виглядало так: «Користуватися сонцезахисним кремом, літо».

Система ConceptNet являє собою базу загальновідомих понять і містить близько 275 тисяч зв’язаних між собою концепцій.

Виявилося, що програма демонструє середній результат для чотирирічної дитини. Найкращі показники вона показала в категоріях «словник», де потрібно було пояснити значення того чи іншого слова, і «схожості», де потрібно було пояснити зв’язок між двома об’єктами. Найгірше програма впоралася з блоками, у яких треба було відповісти на питання «Чому?» або здогадатися, про що йде мова за трьома підказками.

Автори дослідження підкреслюють, що ці результати не означають, що програма може «думати» на рівні чотирирічної дитини. Проведений тест демонструє загальні здібності штучного інтелекту в імітації інтелекту людини.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися