Субота, 22 Червня, 2024

Створили вигнутий сенсор для камер, який дає високу якість зйомки в темряві

Інженери придумали ще один спосіб, як підняти якість фотографій на смартфоні, зроблених при поганому освітленні. Французька фірма Curve-One створила вигнутий сенсор і планує скоро запустити його комерційне виробництво. На розробку нової технології інженери витратили шість років, і вона має вісім патентів.

Офіційний прес-реліз компанії не розкриває деталі функціонування нового сенсора. Відомо лише, що новинку планується використовувати в камерах смартфонів, фотоапаратах, автономних автомобілях, дронах, військових та біомедичних інструментах.

Одна з очевидних переваг вигнутого сенсора – простіша компенсація аберацій лінз об’єктива. Сьогодні для зменшення аберацій використовуються складні об’єктиви з великим набором лінз. Також напівкругла форма фотоматриці дозволяє отримати ширококутні знімки, які мають високу чіткість на всій площі, особливо по краях.

Для виготовлення вигнутого сенсора розробники розмістили індивідуальні матриці, які нарізали з тонкої кремнієвого сенсора CMOS, в індивідуальні комірки. Після цього за допомогою спеціального пневматичного пресу вони зафіксували кожен сенсор у своїй комірці. Раніше для виготовлення такої криволінійної фотоматриці також використовували склеювання та стиснення до центру. Однак ці рішення створювали внутрішні напруження, через які напівфабрикат ламався раніше, ніж досягав бажаної кривизни.

Французьким інженерам вдалося обійти проблему розтріскування, дозволивши індивідуальним сенсорам вільно переміщуватися. Також матриця з індивідуальних комірок дозволила повільно нарощувати напруження в цих сенсорах.

Над вигнутими сенсорами працювала також Sony, яка показала свій концепт у 2014 році. Компанія намагалася зробити фотоапарат схожим на людське око, щоб мінімізувати аберації та спотворення звичайних об’єктивів та плоских фотоматриць.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися