Четвер, 13 Червня, 2024

Штучний інтелект вийшов на телеекрани

Натиску роботів поступилася ще одна професія – телеведучий. У Китаї прогноз погоди почав проводити штучний інтелект Xiaoice. Його створили у Microsoft, і він володіє приємним голосом і досить широким набором аналітичних можливостей.

Так виглядає телеефір, коли його веде штучний інтелект


Здібності штучного інтелекту Xiaoice дозволяють йому коментувати дані про погоду та пов’язані із цим новини, споживаючи інформацію з різних джерел. Перший телеефір вже відбувся минулого тижня на китайському телевізійному каналі «Dragon TV». Система стала першою у світі, яка провела прогноз погоди в програмі ранкових новин Morning News.

Голос програми Xiaoice дуже схожий на голос живої людини більше, особливо порівняно з іншими системами штучного інтелекту. Показник «лінгвістичної природності» програми становить 4.32, що впритул наближається впритул до показника голосу живої людини, який дорівнює 4.76. Домогтися такого високого рівня природності звучання голосу дозволило використання нової інноваційної технології перетворення тексту на мову.

Дебют системи Xiaoice в ролі ведучого програми виявився досить успішним, і найближчим часом ця система буде вести «погодний» блок ранкових новин щодня. А в перспективі ця система почне вести новини інших типів, з прямими репортажами з місць подій включно.

У своїй роботі система Xiaoice використовує методи глибокого навчання на основі обчислювальних потужностей хмарної системи Smart Cloud and Big Data. Незабаром система Xiaoice отримає емоційну складову, що дозволить ще більше підвищити значення «природності» її мови.

«На даний час система Xiaoice ще не може повністю замінити живих людей. Однак можливості глибокого навчання та аналізу даних системи Xiaoice послужать істотним доповненням до здібностей живих людей, – розповідає директор Центру телевізійних новин медіагрупи SMG  Джайонгмінг Сонг. Його компанія була одним із розробників системи. – На плечі штучного інтелекту ляжуть обов’язки з пошуку та обробки актуальної інформації з інтернету й деяких інших джерел, а озвучувати система буде поки лише ті новини, які є маловажливими».

Штучний інетелект уже не вперше пробує вийти на телеекрани. У липні цього року подібна система працювала в Японії і за тиждень своєї роботи зібрала аудиторію в 1% від загального населення країни.

За матеріалами: Prnewswire

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися