Сільгосптехнікою стало можливо керувати зі смартфона

Окремі фермери в США тестують 8R з 2019 року, який рекламується як засіб нагодувати світ і вирішити проблему нестачі кадрів

Гігант сільськогосподарської техніки John Deere представив на виставці CES свій перший самокерований трактор 8R, яким фермери можуть керувати за допомогою смартфона. Техніка здатна працювати 24 години на добу і автоматично зупиняється, коли попереду виявляє тварину.

Окремі фермери в США тестують 8R з 2019 року, який рекламується як засіб нагодувати світ і вирішити проблему нестачі кадрів. Трактор оснащений шістьма парами камер і штучним інтелектом, що дозволяє йому перевіряти своє місце розташування з точністю до дюйма і зупинятися, якщо він виявляє тварину або об’єкт на своєму шляху.

Цього року компанія поставить до 20 машин, а в найближчі роки розширить їх впровадження, але ще належить вирішити, чи буде новий комплект продаватися як готовий продукт, надаватиметься в оренду або пропонуватиметься за підпискою.

Хоча John Deere не оголосив ціни на свою автономну систему, представники фірми очікують, що вона складе близько 10 відсотків від вартості обладнання, або близько 50 000 доларів США.

Стереокамери спереду і ззаду відправляють фермеру зображення того, що вони бачать, через додаток для смартфона. Оператор може вивести трактор на поле, провести пальцем по екрану смартфона, і машина рушить по запрограмованій траєкторії.

Цей шлях встановлюється фермером заздалегідь, з координатами і вказівками, що вводяться в залежності від розташування поля і потреб сільського господарства.

Сільськогосподарська галузь десятиліттями зазнає труднощів з кадрами, викликані міграцією людей з сільської місцевості в міста, особливо молоді. Середній фермер сьогодні старше 55 років.

“Очікується, що до 2050 року населення планети зросте приблизно з 8 мільярдів до майже 10 мільярдів людей, що збільшить світовий попит на продовольство на 50 відсотків”, – сказав джахмі Хіндман, технічний директор John Deere.

Як тільки трактор в’їжджає в поле, фермер може просто провести пальцем вправо, щоб відправити його в автономну дорогу, при цьому йому не потрібно перебувати в кабіні. Технологія дозволяє трактору без водія обробляти поле і висаджувати насіння по прямій лінії.

У той час як перша версія, оснащена плугом, буде доступна в США в цьому році, фірма заявила, що пізніше вона буде налаштована для роботи з іншими сільськогосподарськими завданнями.

Також неясно, скільки часу пройде, перш ніж пристрій або комплекти для адаптації існуючих тракторів будуть доступні за межами США.

Технологія не є чимось новим для сільськогосподарської галузі. Протягом майже 20 років фермери використовували GPS для допомоги в управлінні, дозволяючи їм орати пряміше, ніж людина.

Висока автоматизація сільського господарства не означає, що фермери будуть жити краще. Адже сучасна техніка дуже дорога і вона не належить фермерам. John Deere, яка відома своїми заборонами та перепонами в самостійному ремонті сільгосптехніки, змушує фермерів підписувати угоду, яка забороняє будь-який самостійний ремонт чи модифікацію обладнання. Виклик офіційного техніка John Deere коштує $230 та $130 на годину.

Фермери опинилися в такій ситуації, що змушені заливати піратські прошивки в свої трактори. Адже лише так вони можуть швидко полагодити трактор своїми силами та не витрачати значні кошти на офіційний ремонт, який часто недоступний на місці і вимагає відправки техніки за сотні кілометрів до сервісного центру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я