Скільки унікальних Android існує на планеті?

Операційна система Android домінує в мобільному світі – нею користується більше мільярда осіб на різних смартфонах та планшетах, і щодня до цієї кількості додається ще 1,5 млн пристроїв. Але скільки унікальних моделей гаджетів з цією ОС існує? На це питання відповідає нещодавній звіт організації Open Signal.

Найпопулярніші моделі телефонів з Android

Її спеціалісти підрахували, що у світі сьогодні працює 24093 унікальні моделі телефонів, планшетів та інших типів гаджетів з Android на борту. Уперше такий звіт компанія опублікувала у 2012 році, і тоді кількість моделей не перевищувала 3997 штук. А минулого року кількість унікальних гаджетів становила 18796. Тобто за рік їхня кількість зросла на 28%, і у 6 разів порівняно із 2012 роком.

Популярність версій Android в різні роки

Над випуском такої кількості моделей працює гігантська кількість виробників – 1294 фабрики. При цьому монопольне положення займає Samsung, який із 24093 моделей випускає 37,8%. Минулого року частка цієї компанії була ще більшою – на рівні 43%.

Фрагментація платформ iOS та Android

Однак хоча велике різноманіття є добрим фактором для користувачів, виробникам доводиться дуже складно, адже вони переважно працюють собі у збиток. Заробляти на смартфонах вдається лише Apple та Samsung, причому перша збирає майже всі гроші (92%), а друга отримує 15%. Різниця між 100% та сумою 92 і 15 відсотків – це збитки всіх інших виробників.