Вівторок, 12 Грудня, 2023

Скоро музика може стати ще більш однотипною – штучний інтелект прогнозує хіт з точністю 95%

Якщо вам здається, що сучасна музична індустрія уже не така багата на розмаїття, почекайте, поки продюсери та лейбли освоять новий штучний інтелект від Центру нейроекономічних досліджень. Їхня розробка здатна з точністю 95% спрогнозувати, чи буде трек хітовим.

Щодня в усьому світі випускається 24 000 нових пісень. Це 168 000 нових пісень щотижня. Але значна частина з цих треків швидко забувається, оскільки не стають хітами.

Канали розповсюдження музики використовують як людей-слухачів, так і моделі штучного інтелекту, щоб ідентифікувати нову музику, яка може стати хітом. Точність прогнозів загалом була низькою, і це було названо проблемою «Науки про хітові пісні».

Нездатність передбачити хіти означає, що виконавцям часто недоплачують за їхню роботу, а музичні лейбли неправильно розподіляють виробничі та маркетингові ресурси, намагаючись створити аудиторію для нової музики. Неможливість підібрати бажану музику також змушує аудиторію переходити між платформами в пошуках музики, яка їм подобається.

Для прогнозування музичних хітів використовувалися різні методи, зокрема аналіз текстів пісень, публікацій у блогах, згадок у соціальних мережах і активності мозку. Проте точність прогнозування для більшості досліджень досить низька.

Щоб створити базу для навчання штучного інтелекту з точного розпізнавання хітів, науковці запросили 33 учасників (47% жінок) віком від 18 до 57 років.

Учасникам одягли серцеві датчики Rhythm + PPG, а також вимірювали інші нейрофізіологічні реакції, наприклад, увагу. Разом ці нейронні сигнали точно передбачають поведінку після стимулу, особливо ті, які викликають емоційні реакції.

Уподобання учасників експерименту порвінювали з даними від стримінгового сервісу. Сервіс надав інформацію про кількість трансляцій пісень, яка коливалася від 4000 (NLE Choppa «Dekario») до понад 32 мільйонів («Dance Money»). Додаткові дані містили кількість потокових станцій, на яких транслювалася пісня, і лайки в інтернеті.

Тринадцять пісень були визнані «хітами» з понад 700 000 потокових прослуховувань, а інші 11 провалилися. Пісні були випущені не більше 6 місяців і охоплювали такі жанри, як рок (Girl In Red «Bad Idea»), хіп-хоп (Roddy Rich «The Box») та EDM (Tons and I «Dance Monkey»).

У результаті навчання штучний інтелект міг точно класифікувати хітовість пісні в 95,8% випадків. Провальні треки класифікувалися з точністю 97,6%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися