Слово «відфотошопити» вживати не рекомендується

Adobe дуже трепетно ставиться до торгової марки Photoshop і навіть випустила посібник, в якому перераховано правила вживання назв продуктів компанії. Зокрема, у ньому зазначається, що не можна використовувати слово «відфотошопити» і його похідні поза зв’язком з графічним редактором. Компанія підкреслює, що це захищена торгова марка і в жодному разі не дієслово.

Компанія вимагає, що правильно говорити «зображення було покращено за допомогою програмного забезпечення Adobe Photoshop», а не більш зручно та коротко «картинка була відфотошоплена». Також варто говорити, що «це зображення було оброблено з використанням програмного забезпечення Adobe Photoshop», а не «це зображення обробили у Photoshop». Не можна і скорочувати назву програми, обзиваючи її PS. Аналогічні вимоги висуваються і до іншим програмних продуктів Adobe. На думку укладачів документа, вживання слова «фотошоп» як сленгового неприпустимо.

Існує чимало торгових марок, назви яких увійшли у повсюдний ужиток і стали загальними. Це, наприклад, «ксерокс», «памперс», «джип», «героїн», «унітаз» і багато інших. Серед них і «айпед», яким користувачі часто називають планшети.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я