Субота, 9 Грудня, 2023

Смартфонам потрібно порозумнішати, бо Wi-Fi гальмує порівняно з мобільними мережами

Сьогодні більшість смартфонів працюють за простим алгоритмом: вони підключаються до Wi-Fi щоразу, як це можливо. Однак експерти телеком-індустрії говорять, що останнім часом це не найкраща ідея. Адже мобільні мережі випереджають за швидкістю Wi-Fi і надають кращі враження при роботі з ними.

За даними сервісу OpenSignal уже 33 країни мають швидші мобільні мережі, ніж Wi-Fi. Наприклад, у Австралії стільникові мережі на 13 Мбіт/с швидші за Wi-Fi, у Франції 0 на 2,5 Мбіт/с швидші. В Сінгапурі, Гонконзі та США передача по мобільним каналам швидша на 34 Мбіт/с, 38 Мбіт/с та 25 Мбіт/с відповідно.

Аналітик OpenSignal Ієн Фогг говорить, що нині смартфонам необхідно змінювати свої алгоритми підключення до мереж. Сьогодні телефони найчастіше при першій можливості підключаються до Wi-Fi, вважаючи ці канали кращими. Це особливо стає актуальним з поширенням мереж 5G, які здатні стати заміною дротовому інтернет-каналу. Над такими технологіями працює, серед інших Huawei, яка розроблює 5G-FWA.

Сьогодні лише деякі телефони обирають канал передачі даних залежно від його можливостей. Наприклад, так роблять апарати Huawei. Вони тестують інтернет-канал, будь то стільникове з’єднання чи Wi-Fi, і обирають найшвидший.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися