П’ятниця, 21 Червня, 2024

Смартфонні процесори можуть призупинити нарощування потужності через Apple

Найбільший світовий виробник чипів на замовлення компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) уже готує передовий технологічний процес 3 нанометри. З ним чипи стануть ще продуктивнішими та енергоефективнішими. Однак це може бути вірно лише для процесорів Apple, а іншим доведеться залишитися на старих технологічних процесах 5 та 7 нанометрів з відповідним лімітом продуктивності.

Початок виробництва процесорів за нормами 3 нанометри має стартувати на TSMC у другій половині цього року. Це майже на рік швидше, ніж було заплановано.

За попередніми даними, Apple викупила всю початкову виробничу потужність 3 нанометрів у TSMC для випуску своїх процесорів Apple Silicon. Інші виробники зможуть отримати доступ до передового техпроцесу лише у другій половині 2022 року – про це змогла домовитися Intel.

Іншим розробникам чипів, таким як AMD та Nvidia, доведеться чекати і залишатися на існуючих потужностях TSMC з 7 та 5 нанометровими техпроцесами. Найближчий конкурент TSMC – Samsung – через пандемію затримує розгортання 3 нанометрового виробництва.

У TSMC заявляли, що перехід на 3 нанометри дозволить підняти продуктивність процесорів на 10-15% порівняно з ще свіжим 5-нанометровим техпроцесом. Енергоефективність зросте на 20-25%. Саме використання техпроцесу 5 нанометрів у чипі Apple M1 є одним з пояснень його високої продуктивності та енергоефективності.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися