Смартфони Android можуть отримати трекер, як Apple AirTag

Деякі смартфони Android уже мають рішення, яке нагадує AirTag та Apple FindMy. Наприклад, власники смартфонів Samsung можуть використовувати трекер Samsung SmartTag. Однак смартфони цього бренду не утворюють таку ж глобальну пошукову мережу, як iPhone.

Власники смартфонів Apple мають можливість глобально відстежувати свої речі, і це дійсно працює: люди повертають свій багаж після крадіжки в аеропорту чи знаходять свої загублені в іншій країні гаманці. Це можливо завдяки трекеру AirTag і мережі Apple FindMy. Аналогічну функціональність з пошуку речей скоро зможуть отримати і власники смартфонів Android. Google готує трекер для своєї екосистеми.

Деякі смартфони Android уже мають рішення, яке нагадує AirTag та Apple FindMy. Наприклад, власники смартфонів Samsung можуть використовувати трекер Samsung SmartTag. Однак смартфони цього бренду не утворюють таку ж глобальну пошукову мережу, як iPhone.

За словами розробника Куби Войцеховського, команда Google Nest розробляє трекер під кодовою назвою Grogu. Повідомляється, що він включатиме вбудований динамік, а також підтримку Bluetooth з низьким споживанням енергії та ультраширокосмуговим зв’язком (UWB).

Войцеховський знайшов докази розробки трекера, коли помітив, що Google додав підтримку тегів локатора в центрі розробників для Fast Pair – функції Android, яка дозволяє швидко підключати пристрої Bluetooth.

Хоча на даний момент немає жодних конкретних деталей, можна очікувати, що трекер Google працюватиме так само, як і конкуренти А саме – трекер потрібно прикріпіти до об’єкта і відстежувати його місцезнаходження за допомогою свого телефону.

Войцеховський каже, що Pixel 6 Pro і Pixel 7 Pro постачалися з модулями UWB, які дозволяли їм точно направляти користувача до своїх речей, якщо вони поблизу. Але він зазначає, що мережа Google Finder не потребуватиме UWB — BLE має бути достатньо.

Хоча Google не може гарантувати, що кожен телефон Android поставлятиметься з UWB, Войцеховський каже, що Google співпрацює з виробниками чипсетів, щоб допомогти їм підтримувати Fast Pair.

Це означає, що ми можемо побачити сторонні трекери, які доповнюють мережу визначення місцезнаходження. Важко уявити, щоб Apple коли-небудь дозволила подібне.

Що стосується доступності, Войцеховський не знайшов конкретних термінів, але він зазначає, що це може бути оголошено на I/O цього року. Це має сенс, оскільки Google вже сильно відстає від конкурентів із відстеження місцезнаходження.

До речі, Google працює над тим, щоб усі смартфони андроїд утворили пошукову мережу на кшталт FindMy в айфонах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я