«Дія» показує «на жаль сталася помилка» – можлива причина і як полагодити

Додаток «Дія» використовує сертифікат безпеки від AddTrust, термін дії попередньої версії завершився у 2020 році. Тому на старих Android із таким старим сертифікатом при відкритті «Дії» користувачі бачитимуть помилку.

Для деяких користувачів додаток «Дія» почав показувати помилку під час спроби увійти в додаток. Причиною є годинникова бомба, вбудована у кожний гаджет, що підключається до інтернету – сертифікати довіри, які мають обмежений час працездатності. Якщо ваш смартфон чи планшет Android не отримував оновлення безпеки, він також не отримував свіжу версію сертифікату. Тому на гаджеті не вдається заходити на сайти, а додатки перестають працювати, оскільки сервер стає недоступним.

Без сертифіката безпеки неможливо підключитися до сервера, бо Google зробив так, щоб увесь інтернет перейшов на протокол HTTPS і вже майже ніхто не використовує протокол HTTP, який не потребує сертифікату. До речі, Google продовжує цю роботу і останні версії браузера Google Chrome завантажуватимуть файли тільки по HTTPS.

Сьогодні всі смартфони Android отримують оновлені сертифікати безпеки виключно від своїх виробників. Тому коли виробник припиняє надсилати апдейти, користувач не може отримати свіжі сертифікати безпеки і на його девайсі з’являються проблеми з роботою сайтів та додатків. Google планує в майбутньому змінити це і хоче реалізувати розповсюдження сертифікатів безпеки через Google Play.

Додаток «Дія» використовує сертифікат безпеки від AddTrust, термін дії попередньої версії завершився у 2020 році. Тому на старих Android із таким старим сертифікатом при відкритті «Дії» користувачі бачитимуть помилку.

Щоб «Дія» працювала на старих Android потрібно встановити свіжі сертифікати безпеки. Вони будуть актуальні до 2029/2038 року, якщо не станеться витоку ключів шифрування цих сертифікатів чи інших проблем і їх не відкличуть:

  • https://crt.sh/?d=1282303295
  • https://crt.sh/?d=1282303296
  • https://crt.sh/?d=1199354
  • https://crt.sh/?d=2841410

Як встановлювати сертифікати безпеки на Android читайте в статті «Як на Android 4, 5 та 6 відновити роботу інтернет-сайтів та Skype».

За матеріалами: 4PDA

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я