Середа, 28 Лютого, 2024

Смартфони не фотографують реальність? Жінка у весільній сукні спантеличила інтернет-користувачів

Ми звикли вважати, що зроблена нашим смартфоном фотографія є точним зліпком реальності, яка в той момент потрапила в об’єктив. Однак жінка у весільній сукні, можливо, випадково стала наочним прикладом того, що це не так. Фотографія Тесси Коутс, якою вона поділилася в своєму Instagram, спантеличила інтернет-користувачів, адже на перший погляд все виглядає цілком нормально, поки глядач не подивиться на дзеркала, які показують Тессу у двох абсолютно різних позах.

Тесса Коутс каже в описі, що це справжнє фото, а не фотошоп, не панорама, не «живе» фото.

Це змусило багатьох припустити, що фотографія показує одне зі слабких місць у тому, як iPhone, а також інші сучасні смартфони, роблять фотографії. Вони не фіксують реальність безпосередньо, а займаються так званою «обчислювальною фотографією», що спотворює реальність. Усе проходить добре, поки алгоритми «обчислювальної фотографії» правильно розпізнають об’єкти. Але, як виявилося, відображення однієї і тієї ж людини у дзеркалах, алгоритми не здатні розпізнати.

Обчислювальна фотографія – це прийом, який дозволяє компенсувати скромні фізичні габарити камер телефонів. Для створення одного обчислювального знімку телефон робить кілька, іноді кілька десятків знімків поспіль. Потім алгоритми обирають найкращі, на їхню думку місця на кожному знімку, і «зшивають» отримані елементи в одне фінальне зображення.

Для алгоритмів обчислювальної фотографії відображення людини в дзеркалі виглядає як інша людина. Тому iPhone «бачить» у сцені три окремих жінки, а не одну, і об’єднує три різні кадри з різними позами.

Описане вище є лише припущенням, з яким не всі погоджуються, оскільки є недолік. Типова фотографія в приміщенні при денному світлі, зроблена на iPhone, матиме витримку щонайменше 1/100 секунди, а технологія обчислювальної фотографії Apple Deep Fusion об’єднає дев’ять зображень. майже миттєво. Людина не встигне так різко змінити свої пози під час зйомки, щоб смартфон зафіксував три різні пози в кадрі.

Тож що насправді відбувається на фото? Незважаючи на те, що Тесса Коутс заявила, що фотографія не є панорамою, це може виявитися найімовірнішим поясненням. Аналіз від відомого блогера iPhonedo показав, що це майже напевно так.

Як зазначає iPhonedo, метадані фотографії Коутс показують, що роздільна здатність становить 3028×3948. Це не є оригінальною роздільною здатністю iPhone 12, на якому вона була знята (для цього смартфона «рідна» роздільна здатність становить 3024 x 4032). Фотографія також не має рідного для iPhone співвідношення сторін 4:3.

Є зрозуміла причина, чому навіть власна служба підтримки Genius Bar Apple, з якою Тесса Коутс поговорила у спробі отримати пояснення свого дивного знімку, не дійшла висновку, що фотографія є панорамою. Знімок не має символу панорами в розділі «інформація».

На iPhone, якщо не завершити повну розгортку по керівній лінії, яка з’являється, коли торкнутися «панорами» на iPhone, він все одно зробить меншу панорамну фотографію, але вона не буде позначена як панорама.

Оскільки панорамна фотографія об’єднує кілька різних знімків протягом більш тривалого періоду часу, ніж технологія «обчислювальної фотографії», це пояснює різні пози на фотографії.

Ймовірно, фото було зроблене кимось, хто випадково перемкнув телефон у режим «панорами».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися