П’ятниця, 1 Березня, 2024

Смартфони Pixel 4 самі викликатимуть допомогу в разі ДТП

У серпні ентузіасти помітили нову функцію в Android 10, яка здатна рятувати життя в автомобільних аваріях. Днями стало відомо, що цю опцію отримають нові смартфони Pixel 4, презентація яких призначена на середину жовтня. У них буде вбудований додаток «Персональна безпека» (Personal Safety) від Google, який автоматично визначатиме автомобільну аварію та самостійно викликатиме допомогу.

Для своєї роботи Personal Safety використовує низку наявних у кожному телефоні сенсорів, з акселерометром та мікрофоном включно. З їхньою допомогою додаток намагається визначити, що відбулося зіткнення автомобіля. У такому випадку смартфон почне видавати гучний сигнал тривоги, і якщо його не вимкнуть – автоматично зв’яжеться з рятувальниками, надавши їм географічні координати ДТП.

Ентузіасти порталу XDA змогли навіть зробити кілька скриншотів Personal Safety після того, як співробітники Google помилково опублікували сторінку цього додатка в Play Store. Завдяки цьому стало відомо, що після ДТП буде кілька можливостей підтвердити, що допомога не потрібна. Також відомо, що додаток запитує двічі, перш ніж самостійно зв’яжеться з рятувальниками.

У Google кажуть, що додаток Personal Safety може спрацьовувати в ситуаціях, коли телефон різко стукнувся об щось. У таких випадках користувачам доведеться підтвердити, що з ними все гаразд. Після цього додаток запитає, що трапилося, і запропонує кілька варіантів відповідей. Це, за словами розробників, допоможе поліпшити точність розпізнавання реальних автомобільних аварій.

Початково Personal Safety запрацює лише в США і зв’язуватиметься зі службою 911. Чи стане ця програма доступною в інших країнах та коли це може відбутися, поки невідомо.

За даними аналітиків, лише в Європі щороку 1,5 млн людей травмуються в ДТП і смертельно – 30 тисяч осіб. Проведене шведськими експертами дослідження показало, що 5% з них можна було б врятувати, якби допомога надійшла вчасно. Майже 12% не доїжджають до госпіталю вчасно, а 32% могли б вижити, якби потрапили вчасно в спеціалізований центр травматології.

У світі сьогодні активно розвиваються проекти оснащення автомобілів автоматичними системами розпізнавання аварій. Розробники пропонують власні рішення: OnStar від GM, Uconnect у Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Fiat. На державному рівні таку систему запустили в Росії та Казахстані. Починаючи з квітня 2018 року в ЄС стала обов’язковою система eCall, але очікувати її наявність на 100% машин можна не раніше 2035 року, прогнозують аналітики. При цьому ціна такої системи – менше 100 євро на автомобіль.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися