Четвер, 13 Червня, 2024

Хакери США віртуально воювали на боці України

Генерал Пол Накасоне вперше підтвердив, що США «провели серію операцій» у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Чотиризірковий генерал не розповів подробиць про ці дії, але пояснив, як вони були законними, здійснювалися з повним цивільним наглядом за військовими та згідно з політикою, ухваленою в Міністерстві оборони.

«Ми провели серію операцій по всьому спектру: наступальні, оборонні, [та] інформаційні операції», – сказав він.

Він зазначив, що на відміну від Росії, яка проводить інформаційні операції, починаючи з брехні, США прагнуть стратегічно говорити правду.

«Класичний приклад — 2020 рік, коли ми побачили серію різних проксі, у даному випадку ферми тролів, які почали розвиватися в Африці», — сказав він.

Кібер-командування та АНБ поділилися цією інформацією з ФБР, а також із CNN, надавши «ліхтарик, який раптово виявляє такий тип зловмисної поведінки». Це стратегічне розкриття інформації розробляється з 2018 року, додав генерал Накасоне, і інформує західну відповідь на вторгнення в Україну.

Генерал Накасоне не погодився з коментаторами, які припустили, що кібер-аспекти російського нападу на Україну перебільшені, і похвалив уряд Києва та захисників за їх стійкість.

«Якби ви запитали українців, вони б не сказали, що це перебільшено. Якщо ви подивитеся на руйнівні атаки, з якими вони стикалися – ви писали про це з точки зору атаки на [супутникову компанію] Viasat – це те, що триває, – додав він. – І ми бачили це щодо атаки на їхні супутникові системи, триваючих атак із стирання, руйнівних атак на їхні урядові процеси. Це свого роду та частина, якої, на мою думку, іноді не вистачає публіці. Не так, щоб вони не були дуже зайняті, вони були неймовірно зайняті. І я думаю, ви знаєте, їхня стійкість – це, можливо, історія про те, що є найбільш інтригуючим для всіх нас».

Фахівці Cyber Command були направлені за кордон у 16 інших країн. Під час одного з таких розгортань американські військові фахівці були присутні в Україні дуже близько до дати вторгнення.

«Ми поїхали в грудні 2021 року на запрошення київського уряду приїхати полювати з ними. Ми пробули там майже 90 днів», – сказав генерал.

Ця команда відійшла в лютому разом з іншим персоналом Міністерства оборони перед вторгненням.

За матеріалами: Sky News

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися