Субота, 25 Травня, 2024

Магнітне поле Землі хочуть зробити надійною заміною GPS

Глобальні системи навігації (GPS) на основі супутників є надзвичайно тендітними. Їхню роботу може порушити як природній катаклізм, так і спланована акція чи технічний збій. Науковці багато років займаються розробкою більш надійних альтернативних систем. Одним з перспективних кандидатів може бути магнітне поле Землі.

Магнітні поля мають різну інтенсивність у різних точках планети, а карти магнітних аномалій існують десятиліття. В 2017 році доцент Аарон Канціані з Інституту технологій військово-повітряних сил США почав працювати над технологією вимірювання інтенсивності цих полів на літаку, що летить. Накладаючи отримані дані на карту магнітних полів можна визначити місцеперебування літального апарату в просторі. Канціані провів практичну демонстрацію своєї концепції, оснастивши магнетометрами літак марки Cessna.

При використанні магнітних полів для навігації виникає проблема перешкод. Магнетометрам заважають працювати навіть електромагнітні поля, що створюються при обладнанні електроніки.

Для очищення отриманих даних від сторонніх шумів науковець запропонував використовувати штучний інтелект.

Поліпшена система здатна визначати координати з точністю до десяти метрів. GPS забезпечує точність до трьох метрів. Однак при цьому GPS потребує десятків супутників та систему їхньої координації. Тоді як магнетометри зчитують існуючі глобально магнітні поля.

Розробники кажуть, що система навігації на основі магнітних полів досить надійна. Адже спотворити їх може лише потужний контр-сигнал, наприклад, від ядерного вибуху.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися