Неділя, 23 Червня, 2024

Вірусний челендж у соцмережах допоміг знайти лікування страшної хвороби

Шість років тому в соцмережах поширився челендж, до якого приєдналися навіть знаменитості, зокрема, тогочасний президент США Джордж Буш, актриса Гвінет Пелтроу та багато інших. Вони та інші у 2014 році виливали собі на голову відро льодяної води в рамках «айс бакет челендж». Це допомогло профінансувати пошук лікування страшного захворювання – бічного аміотрофічного склерозу. Організація, яка отримала зібрані гроші, нещодавно відзвітувала про початок тестування перспективної процедури в лікуванні цієї хвороби.

Бічний аміотрофічний склероз (БАС) – захворювання нервової системи, яке з роками прогресує. При ньому вражаються нервові клітини в корі головного мозку і спинному мозку, що відповідають за рух. Точні причини виникнення невідомі, однак у кожного двадцятого пацієнта причиною є мутації в генах. З роками хвороба прогресує, забираючи можливість рухатися, жувати, і згодом вражаються нейрони, які відповідають за дихання.

Способу сповільнити або зупинити прогресування БАС немає, однак організація ALS Association, можливо, знайшла спосіб допомогти таким хворим. Вилиті відра крижаної води допомогли зібрати $220 млн, і ці гроші дозволили провести пошуки перспективної терапії.

Науковці організації залучили 137 хворих на БАС, яким давали фенілбутират натрію –таурурсодиол один раз на день протягом трьох тижнів і двічі на день після цього терміну. Контрольній групі хворих давали плацебо.

Із 89 учасників, які отримували препарат, спостерігалося сповільнення розвитку хвороби. Дослідження було подвійним сліпим (експериментатори самі не знали, хто з учасників приймає ліки, хто – плацебо). Воно було другою фазою із 4-етапного процесу затвердження медичного препарату. У третій фазі необхідно залучити до тестування велику групу людей – до 3000 осіб.

Якщо клінічні дослідження завершаться успішно, препарат стане одним з елементів, що використовується для сповільнення розвитку хвороби.

Керівник дослідження каже, що вірусний челендж шестирічної давнини в соцмережах був значним фактором у пошуку способу лікування. Він поширив інформацію про цю хворобу, а також привабив інвестиції в дослідження.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися