Вірусний челенж у соцмережах допоміг знайти лікування страшної хвороби

Він поширив інформацію про цю хворобу, а також привабив інвестиції у дослідження

Шість років назад у соцмережах поширився челенж, до якого приєдналися навіть знаменитості, включаючи тогочасного президента США Джорджа Буша, актрису Гвінет Пелтроу та багатьох інших. Вони та інші в 2014 році виливали собі на голову відро льодяної води в рамках «айс бакет челенж». Це допомогло профінансувати пошук лікування страшного захворювання – бічного аміотрофічного склерозу. Організація, яка отримала зібрані гроші, нещодавно відзвітувала про початок тестування перспективної процедури в лікуванні цієї хвороби.

Бічний аміотрофічний склероз (БАС) – захворювання нервової системи, яке з роками прогресу. При ньому вражаються нервові клітини в корі головного мозку і спинному мозку, що відповідають за рух. Точні причини виникнення невідомі, однак у кожного двадцятого пацієнта причиною є мутації в генах. З роками хвороба прогресує, забираючи можливість рухатися, жувати і згодом вражаються нейрони, які відповідають за дихання.

Способу сповільнити або зупинити прогресування БАС немає, однак організація ALS Association, можливо, знайшла спосіб допомогти таким хворим. Вилиті відра крижаної вони допомогли зібрати $220 млн і ці гроші дозволили провести пошуки перспективної терапії.

Науковці організації залучили 137 хворих на БАС, яким давали фенілбутират натрію-таурурсодиол один раз на день протягом трьох тижнів і двічі на день після цього терміну. Контрольній групі хворих давали плацебо.

Із 89 учасників, які отримували препарат, спостерігалося сповільнення розвитку хвороби. Дослідження було подвійним сліпим (експериментатори самі не знали хто з учасників приймає ліки, хто – плацебо). Воно було другою фазою із чотирьох етапного процесу затвердження медичного препарату. В третій фазі необхідно залучити до тестування велику групу людей – до 3000 осіб.

Якщо клінічні дослідження завершаться успішно, препарат стане одним із елементів, що використовується для сповільнення розвитку хвороби.

Керівник дослідження каже, що вірусний челенж шестирічної давнини у соцмережах був значним фактором в пошуку способу лікування. Він поширив інформацію про цю хворобу, а також привабив інвестиції у дослідження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я