Середа, 6 Грудня, 2023

Софт Microsoft CASO робить ноутбуки до 16% швидшими в іграх, і він є частиною Windows 11

Microsoft придумала, як повністю розкрити потенціал дискретної відеокарти у вашому ноутбуці. Адже якою б потужною не була «дискретка», виведенням зображення на екран у вашому ноутбуці, швидше за все, займається вбудоване в процесор відносно слабке відеоядро. Компанія інтегрувала у Windows програмний компонент CASO, який дозволяє «дискретці» виводити дані напряму на дисплей ноутбука, оминаючи інтегровану відеокарту. Це обіцяє безкоштовне зростання продуктивності в іграх до 16%.

У своєму блозі для розробників Microsoft описує свою систему Cross Adapter Scan-Out (CASO) як спосіб дискретній графічній карті обробляти візуалізацію та надсилати вихідні кадри безпосередньо на дисплей ноутбука без необхідності попереднього проходження через інтегровану в центральний процесор графічну систему.

Це дозволяє ігровому ноутбуку більш-менш ігнорувати вбудовану графіку під час сеансів ігор або іншої інтенсивної графічної обробки. Інтегрована графіка ноутбука часто стає «вузьким місцем» внаслідок своєї низької обчислювальної потужності. Виключення її з ланцюга генерації зображень на екрані лаптопа призводить до меншої візуальної затримки, меншого витрачання заряду батареї та збільшення системних ресурсів, виділених на поточне завдання.

Система CASO — це, по суті, програмне рішення для аналогічного апаратного комутатора, який Nvidia та AMD мають роками і який називається мультиплексором або MUX. Це рішення вам, швидше за все, відоме під маркетинговими назвами NVIDIA Advanced Optimus та AMD Smart Access Graphics.

Але рішення NVIDIA та AMD базуються на апаратному забезпеченні, не кожен ноутбук із дискретною відеокартою має MUX, особливо якщо це неігрова модель, яка просто пропонує дискретну GPU GeForce або Radeon поруч з інтегрованою графікою.

Софт CASO може підвищити частоту кадрів в іграх в середньому на 16 відсотків із ще більш вражаючим зменшенням затримки відображення на 27 відсотків. Надання дискретному графічному процесору більш прямого шляху візуалізації навіть зробило загальну систему більш стабільною, що призвело до меншої кількості зависань і збоїв.

CASO від Microsoft надає деякі з цих функцій будь-якому користувачеві, за умови, що ноутбук виготовлений в останні кілька років. CASO вже інтегровано в Windows 11, все, що вам потрібно – це гібридний ноутбук, який відповідає системним вимогам:

  • Процесор AMD Ryzen 6000 із відеокартою RadeonTM (або новіша серія) чи Intel Core 11 покоління з графікою Intel Iris Xe (або пізнішої серії)
  • Модель драйвера WDDM 3.1 або новішої версії для машин на AMD та 3.0 або новішої версії для машин на Intel
  • Збірка Windows (SV1) 1817 або новішої версії
  • Збірка Windows (SV2) 22621.1413 або новішої версії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися