П’ятниця, 21 Червня, 2024

Сонні водії не створять ДТП

Оштрафувати шофера за те, що він керує автомобілем у виснаженому стані, досить складно, оскільки його стан не можна побачити через аналіз крові або подих в аналізатор. При цьому мікросон на високій швидкості може стати причиною тяжкої ДТП.

Проте нова система під назвою HARKEN (Heart and Respiration In-Car Embedded Nonintrusive Sensors) зможе убезпечити інших від втомлених шоферів на дорогах. Вона попередить водія про те, що він скоро досягне критичного ступеню виснаження ще до того, як він сам почне позіхати.

Завданням системи HARKEN є постійна оцінка стану водія та виявлення надмірної втоми і можливого засипання. Комплекс складається з трьох основних компонентів: сенсора для визначення частоти серцевих скорочень на внутрішній стороні стрічки ременя безпеки, датчиків у спинці водійського крісла для аналізу інтенсивності дихання та електронного блоку обробки інформації.

Комп’ютер аналізує ці параметри та після виявлення втоми показує відповідне попередження на панелі приладів. А у разі високої ймовірності засипання комплекс подасть застережливий звуковий сигнал. При цьому система проектується так, щоб не створювати якихось незручностей для шофера. Спеціальні алгоритми відсіюють шуми та запобігають помилковим спрацьовуванням від вібрації машини та рухів автомобіліста.

Систему HARKEN вже випробували на закритому полігоні. Найближчим часом має розпочатися тестування в реальних дорожніх умовах.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися